Hlavní navigace

OT okamžitá výpověď z DPP

• (neregistrovaný) 2a02:8309:98bf:----:----:----:----:----

4. 5. 2018 11:50

Dobrý den, dne 30.4.2018 jsem podepsala dohodu o provedení práce a 1.5.2018 jsem odpracovala jeden den a od 2.5.2018 jsem registrovaná na UP a jelikož nemohu být na tomto prac. poměru a zároveň na UP žádám o okamžitou výpověď. Mohu uvést datum na den kdy jsem směnu odpracovala to je 1.5.2018 a můžu dát okamžitou výpověď?A jestli to lze pokud mám ve smlouvě napsáno: tuto dohodu je oprávněn zaměstnanec i zaměstnavatel písemně vypovědět,a to i bez udání důvodů.Výpovědní doba činí 15 dnů a začne běžet ode dne následujícího po doručení písemné výpovědi druhé smluvní straně.Pokud je důvodem výpovědi závažné porušení povinností zaměstnance z této dohody ,činí výpovědní lhůta 1 den ) pracovně právní vztah končí v den následující po doručení výpovědi zaměstnanci),,

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 5. 2018 12:31

VH

Re: OT okamžitá výpověď z DPP
      1. DPP není typem pracovního poměru, ale samostatným pracovněprávním vztahem.
      2. "Okamžitou výpověď" zákonná úprava nezná.
      3. DPP končí způsobem, který jste si dohodli a pokud jste nic nedohodli, končí dohodou nebo výpovědí s 15denní výpovědní dobou.
      4. Okamžité zrušení je možné sjednat jen z důvodů, pro které lze okamžitě zrušit PP, což jste nedodrželi (muselo by se jednat o porušení povinností zvlášť hrubým způsobem, nikoliv pouze závažné). Pro rozpor se zákonem je tudíž tato část ujednání neplatná.
      5. Nezbývá, než DPP ukončit dohodou, ale pokud tuto dohodu uzavřete dnes, bude končit dnes, nikoliv zpětně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).