Hlavní navigace

Předčasně ukončený leasing

  • (neregistrovaný) 62.77.67.---

    28. 11. 2005 15:14

    Dobrý den, prosím o radu :

    dočetla jsem se o předčasně ukončeném leasingu,kde píšou, že když se ukončí předčasně leasing musí se provézt dodatečné daňové přiznání za minulé roky, kdy probíhal leasing. Uplatněné náklady přestaly splňovat podmínku daňové uznatelnosti. Vstupní cena takto pořízeného majetku lze již navýšit o nájemné hrazené nájemcem do data ukončení smlouvy u finančního leasingu, který nesplňuje podmínky, ale dle §24 odst. 4 a 4a n a odst.5 nebo 5 ZDP.
    Jak tomu rozumite?
    Když jsme tedy letos ukončili předčasně leasing na auto musíme zpětně podat dodatečné přiznání za rok 2001,2002,2003,2004
    i když do roku 2001 a 2002 nemůžou, protože už jej zkontrolovali?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2005 18:40

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Předčasně ukončený leasing
      Nebudete podávat dodatečné daňové přiznání. Pokud jste předčasně ukončili leasing a nelze podle zákona uplatnit nájemné jako daňový náklad, pak budete upravovat základ daně za rok 2005. Přece v roce 2001-2004 jste měli stanoven základ daně správně. V letošním roce jste nedodrželi podmínku daňové uznatelnosti nájemného a musíte to řešit až v DP za letošní rok.

    • 28. 11. 2005 19:32

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Předčasně ukončený leasing
      *** Takto ale mohou postupovat jen FO, které pro tohle najdou oporu v §5 odst.6. PO musí podat dodatečné DP ***

    • 29. 11. 2005 15:18

      Anonymní (neregistrovaný) 194.212.51.---

      Re: Předčasně ukončený leasing
      >>>Dobrý den, prosím o radu :
      >>>
      >>>dočetla jsem se o předčasně ukončeném leasingu,kde
      >>>píšou, že když se ukončí předčasně leasing musí se
      >>>provézt dodatečné daňové přiznání za minulé roky, kdy
      >>>probíhal leasing. Uplatněné náklady přestaly splňovat
      >>>podmínku daňové uznatelnosti. Vstupní cena takto
      >>>pořízeného
      >>>majetku lze již navýšit o nájemné hrazené nájemcem do
      >>>data ukončení smlouvy u finančního leasingu, který
      >>>nesplňuje podmínky, ale dle §24 odst. 4 a 4a n a
      >>>odst.5
      >>>nebo 5 ZDP.
      >>>Jak tomu rozumite?
      >>>Když jsme tedy letos ukončili předčasně leasing na
      >>>auto musíme zpětně podat dodatečné přiznání za rok
      >>>2001,2002,2003,2004
      >>>i když do roku 2001 a 2002 nemůžou, protože už jej
      >>>zkontrolovali?
      >>>
      Rozhodně souhlasím s tvrzením,že je nutné podat dodatečné DP.Není jiná možnost.A není pravdou, že do zkontrolovaného období již jít němůžou!!
      >>>Děkuji
      >>Nebudete podávat dodatečné daňové přiznání. Pokud
      >>jste
      >>předčasně ukončili leasing a nelze podle zákona
      >>uplatnit nájemné jako daňový náklad, pak budete
      >>upravovat
      >>základ daně za rok 2005. Přece v roce 2001-2004 jste
      >>měli stanoven základ daně správně. V letošním roce
      >>jste
      >>nedodrželi podmínku daňové uznatelnosti nájemného a
      >>musíte to řešit až v DP za letošní rok.
      >
      >*** Takto ale mohou postupovat jen FO, které pro tohle
      >najdou oporu v §5 odst.6. PO musí podat dodatečné DP
      >***

    • 29. 11. 2005 15:46

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Předčasně ukončený leasing
      *** A nesouhlasíte s tím, že FO nemusí? S ohledem na §5/6? ***

    • 29. 11. 2005 16:57

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Předčasně ukončený leasing
      A co § 23/3 písm. a bod 2? Jde přece o částky, které nelze podle tohoto zákona zahrnout do výdajů (nákladů). Neuznané nájemné vstupuje do pořizovací ceny dle § 29/1.

    • 29. 11. 2005 17:02

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Předčasně ukončený leasing
      *** To jsou ale částky, které se týkají stejného období. Žádné ustanovení §23 Vám nedává možnost jen tak po třech letech dodanit to, co tam tři předchozí roky bylo neoprávněně. Ale v tom je, myslím, jasno. Mně se jedná o to, jestli se mnou někdo souhlasí v tom, že FO mají lepší pozici díky §5/6 ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).