Hlavní navigace

Tkzv. Hromadná plná moc

• (neregistrovaný) 93.89.100.---

9. 5. 2018 13:20

Dobrý den, poradíte mně prosím. Slyšela jsem, že je možné uzavřít mezi zaměstnavatelem a několika zaměstnanci tkzv. Hromadnou plnou moc.
    Jedná se o pokladní hotovost, ke které má přístup více pracovníků.

Děkuji
    L.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 5. 2018 14:00

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Re: Tkzv. Hromadná plná moc
      Nemyslíte hromadnou "hmotnou odpovědnost" - dohodu o odpovědnosti za svěřené hodnoty? § 260 a násl. ZP.

• 9. 5. 2018 14:03

lidenka (neregistrovaný) 93.89.100.---

Jejda, přesně to myslím. Špatně jsem se vyjádřila. Myslíte, že najdu někde vzor, podle kterého bych to mohla napsat.

Děkuji.
      L.

• 9. 5. 2018 14:42

pája

ne že by to nešlo, ale za sebe si dovoluji konstatovat, že společná odpovědnost za sklad, zboží, věci,materiál- bez problémů, ale za pokladní hotovost, do toho bych tedy nešel ani náhodou. Zkuste hledat řešení -spočítat, předat proti podpisu, převzít taky na podpis, protože v případě fin. ztráty vyskočí hned problémy v kolektivu, svádění jeden na druhého, hledání "zloděje", atdatd. Podotýkám, jde jen o můj názor.

• 10. 5. 2018 11:24

lidenka (neregistrovaný) 93.89.100.---

Dobrý den,
      děkuji za Váš názor, naprosto s Vámi souhlasím ale jedná se o soc. služby - zvláštní příjemce, kdy každá pracovnice se stará o finance určitých lidí, mají přistup k účtu a k vybírání peněz. Jen pokladu se zbývající hotovostí mají jednu a jen jedna pracovnice je za ni odpovědná přestože do ní mají přistup i ostatní. Proto jsem se rozhodla, že tu odpovědnost by měly mít sepsanou všechny. Nebo tedy fakt najít jiné řešení.
      Děkuji.
      L.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).