Hlavní navigace

Faktura do Německa podnikateli neplátci

• (neregistrovaný) 46.149.121.---

12. 5. 2018 19:42

Dobrý den,

jsme sro plátci DPH a vystavili jsme fakturu za službu (služba podle základního pravidla dle §9/1) do Německa podnikateli, ale neplátci DPH.
    Jak prosím postupovat v rámci DPH? Neměl by se německý podnikatel zaregistrovat k DPH a sdělit nám své DIČ? My pak na fakturu dáme cenu bez DPH. V DPH pak řádek 21 a německý podnikatel udělá +/-?
    V souhrnném hlášení pak kód 3. A co když nám DIČ nesdělí, jak pak vyplním souhrnné hlášení?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 5. 2018 8:00

allli

Re: Faktura do Německa podnikateli neplá
      pokud je váš odběratel osoba povinná k dani, měl by se v SRN registrovat k DPH a sdělit vám DIČ
      pokud tak neučiní, vystavíte fakturu bez DPH s textem reverse charge, uvedete do ř. 26 přiznání, mimo SH a KH

• 14. 5. 2018 8:58

Simona3 (neregistrovaný) 176.74.128.---

a pro Polsko (a jiné země EU) platí stejné pravidlo? A kdo tedy odvede tu daň, když on se nezaregistruje a nesdělí mi své DIČ?
      A proč se nemá v Německu registrovat naše sro k DPH a odvést DPH tam?
      Děkuji.

• 14. 5. 2018 9:01

allli

píšete, že jde o službu dle §9/1 ZDPH, takže místo plnění je v zemi, kde má odběratel sídlo (výjimkou je, pokud službu poskytnete provozovně v ČR)
      DPH má ve své zemi odvést odběratel - osoba povinná k dani, problém můžete mít pak ze svým správcem daně
      vy nemáte důvod se registrovat

• 14. 5. 2018 9:24

Simona3 (neregistrovaný) 176.74.128.---

Takže když on se ve své zemi nezaregistruje a tedy mi nesdělí DIČ, tak já v DPH dám do ř. 26 a SH dělat nebudu. Ale v tomto případě tu daň nikdo neodvede.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).