Hlavní navigace

Bonus za mobil

• (neregistrovaný) 90.176.169.---

15. 5. 2018 13:42

Dobrý den. Koupili jsme v březnu mobil Samsung. V květnu nám firma poslala bonus v rámci kampaně, za dodržní jejich podmínek. Napsala k bonusu větu: Plátce DPH, který zakoupil Přístroj v rámci své podnikatelské činnosti a uplatnil nárok na odpočet DPH, je při uplatnění bonusu v souladu s § 74 odst.1 zákona č. 235/2004 Sb., povinen v příslušné výši opravit odpočet daně (vrátit nárokovanou DPH). Prosím chápu tomu správně, že mám udělat dodatečné DPH za březen, kde bude cena mobilu snížena o tento bonus? Ještě dodám, že firma nezaslala daňový doklad ale pouze sdělení-potvrzení o zaslání bonusu. Prosím, do kterého měsíce přiznání DPH uvést bonus za mobil?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 5. 2018 13:49

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Re: mobil_bonus v rámci kampaně
      Co se přesně skrývá pod dodržením podmínek? Museli jste se aktivně někam přihlásit, něco vyplnit? Pokud ano, tak datum (měsíc) přihlášení.
      Napište odkaz na stránky, na kterých jsou uvedeny podmínky kampaně.

• 15. 5. 2018 14:03

VěraB (neregistrovaný) 90.176.169.---

Ano přihlásili jsme se, registrovali už v březnu. https://www.samsung-bonus.eu/cz/podrobna-pravidla-kampane-samsung-kup-si-vybrany-model-samsung-galaxy-a-raduj-se-z-letniho-pocasi-s-bonusem-ve-vysi-az-4000-kc.html

• 15. 5. 2018 14:15

Prosím, mám tedy udělat dodatečné přiznání DPH k březnu? Ta akce, byla přesně tady toto: https://www.samsung-bonus.eu/cz/podrobna-pravidla-kampane-samsung-kup-si-vybrany-model-samsung-galaxy-a-vstup-do-noveho-roku-s-premii-ve-vysi-az-3000-kc.html
      platila od 1.1. do 31.3.2018.

• 15. 5. 2018 14:32

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Snížení DPH by mohlo být účtováno do měsíce, kdy firma Žádost o zaslání bonusu odeslala. Na druhou stranu dokud částka za bonus nepřistane na bankovním účtu, tak firma nebude vědět, zda opravdu bonus dostane (viz. registrace prvních xx přístrojů..)
      V podobném případu / nákup leden, registrace možná leden - klient si nepamatuje, přijetí bonusu začátek března / jsem snížení odpočtu DPH účtovala k datu 28.2. a bylo součástí aktuálně zpracovávaného únorového KH.

Zpracování a podání následného Kontrolního hlášení jsem neřešila. Stejně by to vyšlo, co se sankcí týká s ohledem na § 104 ZDPH, nastejno. "Bonus" bez DPH jsem účtovala do výnosů, účet 648.

• 15. 5. 2018 14:50

Děkuji Vám, moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).