Hlavní navigace

Kontrolní hlášení výzva do kdy poslat???

  • (neregistrovaný) 46.149.119.---

    15. 5. 2018 15:48

    Dobrý den.
    9.5. jsme vyzvedli z dat.schránky výzvu FÚ ke kontrolnímu hlášení.
    Do 5 pracovních dnů po zjištění musíme poslat následné hlášení.
    Je to tedy do 15.5. nebo 16.5.?
    Není nám to jasné, ani na FÚ nám to neuměli říct.
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 5. 2018 17:08

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Kontrolní hlášení výzva do kdy posla
      §33 daňového řádu - lhůta stanovená podle dní počíná běžet dnem, který následuje po dni, kdy došlo ke skutečnosti určující počítek běhu lhůty, srozumitelněji : pokud doručení výzvy bylo 9.5. potom 5 pracovních dní počítáte od 10.5. takže je to do 16.5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).