Hlavní navigace

Nákup a prodej družstevního bytu

  • (neregistrovaný) 188.120.222.---

    17. 5. 2018 13:03

    Dobrý den, prosím, mohl by mě někdo odkázat, jak je to s nákupem a prodejem družstevního bytu a zdaněním? Platí se 15% daň z rozdílu částek? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 5. 2018 15:37

      ppp (neregistrovaný) 194.50.240.---

      Re: Nákup a prodej družstevního bytu
      A kupujete družstevní byt (jako nemovitost, zapsanou tak v katastru), nebo družstevní podíl, s nímž je spojeno právo užívat družstevní byt ?

    • 18. 5. 2018 13:51

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: příjem z převodu družstevního podílu
      Pokud není příjem příjem z převodu družstevního podílu osvobozen podle § 4 odst. 1) písm. s) nebo písm. v) Zákona o daních z příjmů, pak podléhá zdanění podle § 10 odst. 1) písm. c) ZDP. Výdaje k tomuto příjmu lze uplatnit podle § 10 odst. 6) ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).