Hlavní navigace

Dovolená po MD a podpis prohl. k dani

 • (neregistrovaný) 217.169.184.---

  21. 5. 2018 9:17

  Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Ještě jsem se s tím nesetkala. Zaměstnankyně je naší dlouholetou zaměstnankyní a nyní je na MD. Před nástupem na RD bude čerpat dovolenou bezprostředně po MD (před touto MD byla na RD s 1.dítětem).
  Na rok 2018 ještě nemá podepsané prohlášení. Může jej podepsat nyní, když nastupuje na dovolenou po MD? Jde mi o to, abych ji mohla uplatnit slevu na poplatníka.
  Jinde nemá prohlášení podepsáno.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2018 9:28

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Re: Dovolená po MD a podpis prohl. k dan
   § 38k odst. 1
   (1) Poplatník je povinen prokázat plátci daně skutečnosti rozhodné pro poskytnutí měsíční slevy na dani podle § 35ba a měsíčního daňového zvýhodnění při výpočtu záloh nejpozději do konce kalendářního měsíce, v němž tyto okolnosti nastaly. K předloženým dokladům přihlédne plátce daně počínaje kalendářním měsícem následujícím po měsíci, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány, nejdříve však počínaje kalendářním měsícem, na jehož počátku byly skutečnosti rozhodné pro uznání slevy na dani podle § 35ba nebo na daňové zvýhodnění splněny, učiní-li poplatník současně prohlášení podle odstavce 4 anebo tyto skutečnosti v již učiněném prohlášení současně uvede. K předloženým dokladům potvrzujícím skutečnost, že poplatník nebo vyživované dítě je studentem nebo žákem soustavně se připravujícím na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem, však plátce daně přihlédne již počínaje kalendářním měsícem, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány. Při nástupu do zaměstnání je lhůta dodržena, prokáže-li poplatník tyto skutečnosti do 30 dnů ode dne nástupu do zaměstnání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).