Hlavní navigace

pokračování PN

  • (neregistrovaný) 85.207.68.---

    22. 5. 2018 9:49

    Dobrý den, zaměstnanec PN od 5.4. do 15.5 - pracovní úraz, od 16.5. PN - nemoc. Posuzuje se to prosím jako pokračování nemoci nebo vše znovu - 3 dny neplacené, pak zaměstnavatel platí do 14 dnů, od 15. dne OSSZ ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 22. 5. 2018 13:49

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: pokračování PN
      Jde o pokračující nemoc, předáte OSSZ.

      Zákon o nemoc. pojištění § 55 odst. 4
      (4) Pokud pojištěnci po ukončení dočasné pracovní neschopnosti vznikne v následujícím kalendářním dni další dočasná pracovní neschopnost, považuje se tato dočasná pracovní neschopnost za pokračování předcházející dočasné pracovní neschopnosti; to však neplatí, jestliže tato další dočasná pracovní neschopnost byla uznána k jiné pojištěné činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).