Hlavní navigace

Škodní komise

 • (neregistrovaný) 185.94.6.---

  22. 5. 2018 13:35

  Dobrý den, nikde nemůžu najít, jestli mi musí škodní komise sdělit, na základě čeho zamítli mojí žádost o odškodnění. Několikrát jsem je žádala o vysvětlení, ale nikdo se mnou nekomunikuje. Jedná se o hmotnou škodu, kterou mi firma způsobila. Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 5. 2018 19:13

   VH

   Re: Škodní komise
   Škodní komise je zpravidla poradní orgán toho, kdo je oprávněn o výši požadované náhrady škody rozhodovat, záleží na to, zda je vůbec zřízena a jaké má kompetence a povinnosti - viz vnitřní předpis zaměstnavatele.
   Pokud jde o povinnost zaměstnavatele nahradit zaměstnanci věcnou škodu, přichází v úvahu více právních důvodů této povinnosti, k bližšímu posouzení je třeba více informací.

  • 23. 5. 2018 19:47

   Mirka 11 (neregistrovaný) 185.94.6.---

   Re: Škodní komise
   Při výjezdu z placeného parkoviště, kde se platí u kasy, zde nikdo nebyl a ani žádné označení, proč tu nikdo není. Utvořila se kolona aut, zavolala jsem provozovateli a ten mi sdělil, že závora bude otevřena na dálku. Zařadili jsme se jako druhé auto, závora se otevřela, první auto projelo a nám při průjezdu závora rozbila čelní sklo. Přivolaný zaměstnanec provozovatele nám sdělil, že je to naše vina, že máme vědět, že závora funguje na nějakou smyčku a zavírá se automaticky po projetí vozidla - což jsme nevěděli a při telefonátu s provozovatelem nás na to nikdo neupozornil. Požádali jsme tedy o náhradu škody a škodní komise toto zamítla bez udání důvodu. Několikrát jsem je žádala, ale nekomunikují. Proto jsem hledala, jestli mi musí sdělit důvod, proč nemáme nárok. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).