Hlavní navigace

Faktura v režimu PDP

  • (neregistrovaný) 88.100.161.---

    24. 5. 2018 16:27

    Dobrý den,

    mám fakturu v režimu přenesené daňové povinnosti, vystavena v 5/2018, DUZP 4/2018. Kdy půjde do DPH a kdy do KH?
    Může obojí v 5/2018?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 5. 2018 16:41

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Faktura v režimu PDP
      Podle znění ZDPH musíte zaevidovat samovyměření DPH podle DUZP. A odpočet DPH v tomto případě sleduje osud samovyměření.

    • 24. 5. 2018 16:50

      jitkaz (neregistrovaný) 88.100.161.---

      Re: Faktura v režimu PDP
      Trochu nerozumím té větě, pokud vím, tak DPH musí korespondovat s KH, pokud dám do KH v dubnu ale uplatnit DPH mohu až v květnu. kdy faktura fyzicky přišla, tak mi KH a DPH v daných měsících nebudou souhlasit....

    • 24. 5. 2018 16:56

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Faktura v režimu PDP
      Podle čeho máte dojem, že můžete uplatnit odpočet DPH až v květnu a že nemůžete uplatnit dubnu - v měsíci, za který do státní kasy posíláte DPH kvůli RPDP?

    • 24. 5. 2018 16:59

      jitkaz (neregistrovaný) 88.100.161.---

      Re: Faktura v režimu PDP
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>mám fakturu v režimu přenesené daňové povinnosti,
      >>>>vystavena v 5/2018, DUZP 4/2018. Kdy půjde do DPH a
      >>>>kdy do
      >>>>KH?
      >>>>Může obojí v 5/2018?
      >>>>
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>Podle znění ZDPH musíte zaevidovat samovyměření DPH
      >>>podle DUZP. A odpočet DPH v tomto případě sleduje
      >>>osud
      >>>samovyměření.
      >>>
      >>Trochu nerozumím té větě, pokud vím, tak DPH musí
      >>korespondovat s KH, pokud dám do KH v dubnu ale
      >>uplatnit
      >>DPH mohu až v květnu. kdy faktura fyzicky přišla, tak
      >>mi KH a DPH v daných měsících nebudou souhlasit....
      >
      >Podle čeho máte dojem, že můžete uplatnit odpočet DPH
      >až v květnu a že nemůžete uplatnit dubnu - v měsíci,
      >za který do státní kasy posíláte DPH kvůli RPDP?
      >
      Domnívám se proto, že jsem ten doklad fyzicky dostala až v květnu a SW automaticky DPH uplatní až v květnu....omlouvám se, nikdy jsem tento problém neřešila, vždy to bylo ve stejném měsíci...
      >

    • 24. 5. 2018 18:25

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Faktura v režimu PDP
      Prostudujte si ZDPH § 72 odst. 3)
      "Nárok na odpočet daně vzniká plátci okamžikem, kdy nastaly skutečnosti zakládající povinnost tuto daň přiznat."

    • 25. 5. 2018 7:18

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Faktura v režimu PDP
      Běžné faktury patří do DPH a KH vždy až ke dni přijetí, např. na faktuře DUZP 20.3.2018, přijde 10.5.2018, Patří do DPH za 5 , do KH taky za 5, ale s uvedením DPPD v KH 20.3.2018.
      U faktury v režimu je jedno kdy přijde, řídíte se DUZP na faktuře.
      např. faktura přijde 15.5.2018, DUZP je 30.4.2018.
      Do DPH do 4, do KH do 4 , v KH s DPPD 30.4.2018
      řádky DPH a oddíl C KH musí sedět na korunu, pokud ne, musíte najít chybu v čem se liší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).