Hlavní navigace

GDPR-Souhlas se zpracováním

  • 94.74.228.---

    29. 5. 2018 10:25

    Dobrý den,
    prosím moc o pomoc: byla jsem na školení ohledně GDPR v prosinci a teď po druhé v květnu. V prosinci nám bylo řečeno, že máme zapracovat samostatně do pracovní smlouvy větu (třeba na konec textu té smlouvy), že zaměstnanec bere na vědomí že zaměstnavatel bude zpracovávat jeho os.úd.
    Nyní nám bylo řečeno, že to v pracovní smlouvě vůbec nemůže být, ale samostatně na listu, anebo jako součást dotazníku.
    Co radíte vy?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2018 11:05

      HH

      Re: GDPR-Souhlas se zpracováním
      No při přijímání nového zaměstnance by měl podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů. A já se ptám, zda to stačí jako jedna obecná věta jako samostatný odstavec v pracovní smlouvě, nebo musí být tento souhlas na samostatném listu.

    • 29. 5. 2018 11:47

      Ema 2 (neregistrovaný) 88.102.122.---

      Re: GDPR-Souhlas se zpracováním
      Dobrý den,
      pokud jde o zaměstnance, tak tam téměř nikdy nebudete využívat souhlas, ale právním základem pro zpracování bude plnění smluvní povinnosti. Vaší povinností však vždy bude v souladu s čl. 12 nařízení poskytnout zaměstnancům písemně informace v čl. 13 a 14 a poskytnout jim sdělení dle čl. 15. U zaměstnanců není a nemůže být důvodem pro zpracování jejich osobních údajů souhlas, ten si můžete vyžádat jen výjimečně např. při souhlasu s prezentací fotografie na webu či sociálních sítích. Opakuji, že zamměstnance nežádáte o souhlas, ale informujete ho o jeho právech.
      S pozdravem Ema

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).