Hlavní navigace

Jednatel a služební cesty-prosím poraďte

  • (neregistrovaný) 85.160.15.---

    29. 11. 2005 19:29

    Dobrý den, prosím o pomoc.. Už dlouho řeším jeden a ten samý problém.. Jednatel jezdí na služební cesty firemním autem a chceme uplatňovat cesťáky jako daňové náklady. Musí si tedy sepsat smlouvu o výkonu funkce a musí se přihlásit na sociálku a zdrav. poj.?? I přesto že je již jinde zaměstnán?? Mzdu již z této funkce jednatele nechce.. Prosím pomozte, už fakt nevím co by bylo lepší.. Protože i bez této smlouvy můžeme dávat benzín do daň nákladů,ne? A tak než se přihlašovat na soc. a zdr. a sepisovat smlouvy, nebylo by lepší nic?? Prosím poraďte..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2005 23:03

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: jednatel a služební cesty-prosím por
      *** Zkusím napsat, co by bylo nejlepší: sepsat s jednatelem mandátní smlouvu, stanovit nějakou minimální částku odměny jednou za rok - jen z té pak budou odvody a stanovit v ní, že mimo odměnu má nárok na proplácení cestovních náhrad. Pak v pohodě dávat cestovní náhrady do nákladů. I když to neuděláte, pak oporu k vyplácení cestovních náhrad jednatelům najdete v pokynu 190 k §24: "25. Za pracovní cesty se považují ve smyslu § 24 odst. 2 písm. k) zákona také cesty členů statutárních orgánů vykonávané v souvislosti s výkonem této funkce. Obdobně se posuzují i cesty jednatelů jako statutárních orgánů." ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).