Hlavní navigace

Čerpání dovolené po PMP

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    31. 5. 2018 6:46

    Dobrý den,
    26.6.2018 mi končí peněžitá pomoc v mateřství.Ráda bych si hned čerpala dovolenou na zotavenou a pak nastoupila na rodičovskou.Na kolik dní mám prosím nárok v letošním roce,když celkový počet je 20 dnů?Pak bych se ještě zeptala,když bych chtěla požádat zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte,jestli je povinen mi vyhovět nebo jestli povinné je to do 3 let věku dítěte a čtvrtý rok je na dobré vůli zaměstnavatele?
    Moc předem děkuji za radu Dominica

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2018 7:26

      alexx (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

      Re: čerpání dovolené po PMP
      >Dobrý den,
      >26.6.2018 mi končí peněžitá pomoc v mateřství.Ráda
      >bych si hned čerpala dovolenou na zotavenou a pak
      >nastoupila na rodičovskou.Na kolik dní mám prosím nárok v
      >letošním roce,když celkový počet je 20 dnů?
      20 dnů

      Pak bych se
      >ještě zeptala,když bych chtěla požádat zaměstnavatele o
      >rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte,jestli je
      >povinen mi vyhovět nebo jestli povinné je to do 3 let
      >věku dítěte a čtvrtý rok je na dobré vůli
      >zaměstnavatele?
      Rodičovská dovolená je jen do 3 let věku dítěte. potom můžete požádat o neplacené volno,ale zaměstnavatel nemá povinnost vám vyhovět.

      >Moc předem děkuji za radu Dominica

    • 31. 5. 2018 8:38

      Dominica (neregistrovaný) 90.183.134.---

      Re: čerpání dovolené po PMP
      Myslela jsem,že se mi dovolená bude o něco krátit,protože se do odprac. doby rodičovská nepočítá?Děkuji Dominica

    • 31. 5. 2018 8:44

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re:čerpání dovolené po mateřské dovolené
      V tomto případě se řádná dovolená nekrátí.

      ZP § 223 odst. 1) Dovolenou vyčerpanou podle § 217 odst. 5 před nástupem rodičovské dovolené není možné z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).