Hlavní navigace

PÚ-měsíční vyplácení ušlého výdělku

 • 188.92.13.---

  6. 6. 2018 8:18

  Dobrý den,měla bych dotaz ohledně měsíčního vyplácení ušlého výdělku v praxi, jak to probíhá? Dočetla jsem se na několika servrech, že je několik způsobů - zálohy, nebo přímo rozdíl mezi ušlým výdělkem a nemocenskou, případně i Koop měsíčně proplácí. Ale spíše se mi jedná o to, pokud bude vyplácet zaměstnavatel, tak musí vždy počkat než mu daný zaměstnanec sdělí výší nemocenské za daný měsíc, vypočte rozdíl, zdaní a zašle na účet? Případně jaké máte zkušenosti z praxe vy? Jedná se o dlouhodobý PÚ - cca 3/4 až rok bude marození. Proto to měsíční vyplácení ušlého výdělku.
  Děkuji za vaše rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 6. 2018 8:35

   Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

   Re: PÚ-měsíční vyplácení ušlého výdělku
   Výši nemocenské sdělí OSSZ na žádost zaměstnavatele. Od zaměstnance tato informace nestačí.

  • 6. 6. 2018 10:43

   maciiiiik

   Re: PÚ-měsíční vyplácení ušlého výdělku
   Na žádost zaměstnavatele OSSZ výši nemocenské nesdělí, musí požádat zaměstnance, který obdrží potvrzení o výši a to musí předat zaměstnavateli. Mně spíš šlo o to, jeslti někdo řeší měsíční náhradu ušlého výdělku, jakou v tom má praxi.

  • 6. 6. 2018 14:39

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Re: PÚ-měsíční vyplácení ušlého výdělku
   Pokud je dlouhodobá nemoc, tak měsíční vyplácení ušlého výdělku snad řeší spousta účetních. Ale nenapsala jste, co konkrétně vás zajímá, tak těžko odpovědět.

  • 6. 6. 2018 15:38

   maciiiiik

   Re: PÚ-měsíční vyplácení ušlého výdělku
   Paní Jasná, jedná se mi o to, zda účetní musí každý měsíc čekat, než ji sdělí zaměstnanec výši nemocenských dávek (buď výpisem BU nebo potvrzení z OSSZ), pak vyplatí náhradu za měsíc. Z náhrady se bude odvádět zálohová daň, která musí být do 20. v měsíci odvedena, tak aby se to stihlo. Zdali takto to funguje?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).