Hlavní navigace

Oprava odpočtu DPH - osobní automobil

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83d0:----:----:----:----:----

    12. 6. 2018 8:54

    Dobrý den,

    prosím o potvrzení nebo vyvrácení následujícího. Firma pořídila v červenci 2015 automobil a uplatnila odpočet DPH v plné výši - automobil využíván pouze k ekonomické činnosti.
    Nyní se zaměstnanec dohodl se zaměstnavatelem, že mu tento automobil na týden zapůjčí k soukromým účelům - dovolená.
    Zaměstnanci samozřejmě přidaním 1% z pořizovací ceny automobilu ke mzdě.
    Jak to bude s opravou odpočtu DPH? Pokud jsem správně porozuměla §78 zákona o DPH, tak pokud podíl najetých soukromých kilometrů vůči celkovém počtu najetých kilometrů bude nižší než 10% nemusím provádět opravu odpočtu DPH?
    Omlouvám se za dlouhý dotaz, ale tuto situaci řeším poprvé a nerada bych něco udělala špatně.

    Předem děkuji za Vaši pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).