Hlavní navigace

Rodina

 • (neregistrovaný) 194.228.20.---

  15. 6. 2018 10:31

  Moc vás prosím, zda jste někdo neřešil to co napíšu, prosím poraďte nebo mě odsuďte.
  Moje sestra před 20 roky zemřela a zůstaly po ní 2 děti, jedno z prvního a jedno z druhého manželství. Toho prvního druhý manžel adoptoval a dal mu své jméno. Bohužel to první dítě / nyní 50 roků začalo zlobit, odešlo z bytu po matce, tím o ten byt přišlo, zdědilo celý dům, pozemky a peníze. Všechen majetek prodalo a užívalo si života. Nyní žije ze sociálních dávek. Teď mě kontaktovala soc. správa, že jsem jediná příbuzná a mám se o něho postarat. Neviděla jsem ho 20 roků a opravdu se toho setkání děsím. Vím, že z lidského hlediska bych asi měla, ale myslím, že už je dost starý aby stál na svých nohou a nevěřím, že by se dokázal polepšit.
  Prosím, co byste udělali, mám mu koupit garsonku, ale kdo bude platit náklady na provoz? Mě už je 70 roků, stále podnikám a živit někoho se mě už nechce. Obě děti mě od smrti mojí sestry neznají a ani mě nikdy nenavštívily, dokonce jsem musela pochovat jejich matku a nechat postavit hrob, nikdy na něm nebyly.
  Má vůbec soc. správa právo mě do něčeho nutit?
  Tak nad tím stále přemýšlím a myslím, že mě klepne dřív než něco vymyslím. Chtěla jsem už ukončit podnikání a mít trochu klidu, ale asi mě není dáno.
  Promiňte.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).