Hlavní navigace

Exekuce-co dál? děkuji

• (neregistrovaný) 213.235.94.---

15. 6. 2018 14:08

Prosím o radu,
    zaměstnanec tvrdil, že už má exekuci určitě splacenou.Bývala exter.účetní si to vedla nějak bokem a já nevěděla, jestli má zamec vše splaceno. Volala jsem k exekutorovi a tam mi řekli, že určitě nemá vše splaceno. Nyní do termínu výplat informace o stavu dluhu od exekutora do Dat.schránky nepřišla. Co dál? mám dál srážet a čekat na odpověď? nevíte prosím, má povinnost exekutor mi odpovědět, kolik zamec ještě dluží? jaké na to má lhůty? moc děkuji....

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2018 14:45

ilka (neregistrovaný) 81.200.58.---

Re: Exekuce-co dál? děkuji
      Na to co říká zaměstnanec, bych moc nesázela. Dokud nepřijde vyjádření exekutora o splacení exekuce, srážet bych nepřestávala. Případný přeplatek by pak vracel přímo exekutor. Podobný případ jsem teď řešila s insolvencí. Než přišlo vyjádření insolvenčního správce, vzniknul přeplatek, který si pak řešil on přímo se zaměstnancem.

• 15. 6. 2018 14:47

ivpe (neregistrovaný) 213.235.94.---

Děkuji moc... A nevíte prosím Vás, dokdy jsou mi povinni odpovědět? anebo v kterém zákoně bych to našla.Případně moc děkuji

• 15. 6. 2018 14:52

... (neregistrovaný) 185.16.181.---

Pokud má dlužník pocit, že má vše uhrazeno, má tlačit na exekutora k vydání rozhodnutí o zastavení exekuce, nikoli na vás. Dokud vám od exekutora nedorazí rozhodnutí o zastavení exekuce, tak srážky provádějte. Při změně účetní nemá exekutor povinnost aktualizovat pohledávku.

• 15. 6. 2018 15:20

ivpe (neregistrovaný) 213.235.94.---

...a prosím Vás, zaměstnanec si to má řešit sám? On po mně chtěl, ať mu zjistím jako mzdová za firmu aktuální stav jeho exekuce a že to pak předá právničce, která mu poradí, co dál - prý se na té exekuci vystřídali exekutoři a každý si něco naúčtoval a proto mu tam visí dluh - jinak by to už prý měl splaceno... Děkuji

• 15. 6. 2018 16:04

Kara

To není věc účetní. Účetní postupuje podle toho, jaký má dokument. Pokud podle mých záznamů stále zbývá nějaký dluh, tak srážím. Někdy v průběhu srážení dojde k tomu, že přijde od exekutora zastavení exekuce s tím, že už je dosrážená. Pokud v ten okamžik jsou srážky deponované, tzn. ještě na účtě firmy, tak jsou buď postoupeny další exekuci, pokud přišla na řadu nějaká další, anebo jsou vráceny zaměstnanci.
      Pokud já dluh dosrážím, tak buď napíšu exekutorovi, ať pošle vyčíslení, zda ještě něco zbývá (protože mezitím narostly úroky).
      Ale pokud Vy ještě dluh evidujete a srážíte a zaměstnanec chce zjistit, jak je na tom a kolik mu zbývá dluhu, ať si to zjistí sám. Anebo i Vy můžete exekutorovi napsat, ale není to Vaše povinnost. Vy se pak řídíte tím, co máte v ruce od exekutora Vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).