Hlavní navigace

Brigáda po ukončení ZŠ

  • (neregistrovaný) 94.143.172.---

    19. 6. 2018 10:12

    Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v červnu ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda o provedení práce do 300 hod.

    Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě, dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?

    Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí zaměstnavatel.

    Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat max. 30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla. Takže může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
    Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce, musí či nemusí?

    Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a slevu na studenta, když donese potvrzení od základní školy, můžeme uplatnit také?

    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 6. 2018 11:16

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Brigáda po ukončení ZŠ
      >Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel
      >chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v červnu
      >ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda o
      >provedení práce do 300 hod.
      >
      >Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli
      >rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě,
      >dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?
      Může pracovat na pojištěnou činnost a rodič o daňové zvýhodnění nepřijde.
      >
      >Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí
      >zaměstnavatel.
      ANO.
      >
      >Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat max.
      >30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla.
      ZP § 79a

      Takže
      >může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a
      >žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
      ZP § 79a

      >Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že
      >nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce, musí či
      >nemusí?
      Nemusí, podepíše sám nezletilý.
      >
      >Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a
      >slevu na studenta, když donese potvrzení od základní
      >školy, můžeme uplatnit také?
      Ano, ale záleží na výši odměny, možná bude stačit jen sleva na poplatníka

    • 19. 6. 2018 12:02

      lk (neregistrovaný) 94.143.172.---

      Re: Brigáda po ukončení ZŠ
      >>Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel
      >>chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v
      >>červnu
      >>ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda
      >>o
      >>provedení práce do 300 hod.
      >>
      >>Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli
      >>rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě,
      >>dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?
      >Může pracovat na pojištěnou činnost a rodič o daňové
      >zvýhodnění nepřijde.
      >>
      >>Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí
      >>zaměstnavatel.
      >ANO.
      >>
      >>Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat
      >>max.
      >>30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla.
      >ZP § 79a
      >
      > Takže
      >>může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a
      >>žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
      >ZP § 79a
      >
      >>Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že
      >>nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce,
      >>musí či
      >>nemusí?
      >Nemusí, podepíše sám nezletilý.
      >>
      >>Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a
      >>slevu na studenta, když donese potvrzení od základní
      >>školy, můžeme uplatnit také?
      >Ano, ale záleží na výši odměny, možná bude stačit jen
      >sleva na poplatníka

      Děkuji moc za čas a ochotu!!!
      >

    • 19. 6. 2018 12:14

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel
      >>>chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v
      >>>červnu
      >>>ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda
      >>>o
      >>>provedení práce do 300 hod.
      >>>
      >>>Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli
      >>>rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě,
      >>>dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?
      >>Může pracovat na pojištěnou činnost a rodič o daňové
      >>zvýhodnění nepřijde.
      >>>
      >>>Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí
      >>>zaměstnavatel.
      >>ANO.
      >>>
      >>>Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat
      >>>max.
      >>>30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla.
      >>ZP § 79a
      >>
      >> Takže
      >>>může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a
      >>>žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
      >>ZP § 79a
      >>
      >>>Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že
      >>>nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce,
      >>>musí či
      >>>nemusí?
      >>Nemusí, podepíše sám nezletilý.
      >>>
      >>>Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a
      >>>slevu na studenta, když donese potvrzení od základní
      >>>školy, můžeme uplatnit také?
      >>Ano, ale záleží na výši odměny, možná bude stačit jen
      >>sleva na poplatníka
      >
      >Děkuji moc za čas a ochotu!!!
      >>

    • 19. 6. 2018 15:31

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Brigáda po ukončení ZŠ
      Zřejmě bude stačit sleva na poiplatníka. Avšak na studenta v jeho případě nikoli, lze uplatnit až od 1.9., pokud by byl studentem, což po skončení ZŠ v době prázdin není a uplatňovat nelze.

    • 20. 6. 2018 13:16

      ivt (neregistrovaný) 90.183.154.---

      Re: Brigáda po ukončení ZŠ
      >>Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel
      >>chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v
      >>červnu
      >>ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda
      >>o
      >>provedení práce do 300 hod.
      >>
      >>Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli
      >>rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě,
      >>dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?
      >Může pracovat na pojištěnou činnost a rodič o daňové
      >zvýhodnění nepřijde.
      A můžu mít dotaz: co myslíte tím pojištěnou činnost? Když jde o dohodu o provedení práce a mzda nepřekročí 10000 za měsíc, tak pojištěn nikde není. Jen se srazí srážková daň, když nepodepíše prohlášení....
      >>
      >>Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí
      >>zaměstnavatel.
      >ANO.
      >>
      >>Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat
      >>max.
      >>30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla.
      >ZP § 79a
      >
      > Takže
      >>může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a
      >>žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
      >ZP § 79a
      >
      >>Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že
      >>nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce,
      >>musí či
      >>nemusí?
      >Nemusí, podepíše sám nezletilý.
      >>
      >>Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a
      >>slevu na studenta, když donese potvrzení od základní
      >>školy, můžeme uplatnit také?
      >Ano, ale záleží na výši odměny, možná bude stačit jen
      >sleva na poplatníka
      >

    • 20. 6. 2018 13:38

      Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

      Re: Brigáda po ukončení ZŠ
      >>>Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel
      >>>chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v
      >>>červnu
      >>>ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda
      >>>o
      >>>provedení práce do 300 hod.
      >>>
      >>>Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli
      >>>rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě,
      >>>dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?
      >>Může pracovat na pojištěnou činnost a rodič o daňové
      >>zvýhodnění nepřijde.
      >A můžu mít dotaz: co myslíte tím pojištěnou činnost?
      >Když jde o dohodu o provedení práce a mzda nepřekročí
      >10000 za měsíc, tak pojištěn nikde není. Jen se srazí
      >srážková daň, když nepodepíše prohlášení....

      "Pojištěná činnost" je taková smlouva nebo dohoda, kdy se odvádí SP.
      DPP do 10 tis není pojištěná činnost.



      >>>
      >>>Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí
      >>>zaměstnavatel.
      >>ANO.
      >>>
      >>>Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat
      >>>max.
      >>>30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla.
      >>ZP § 79a
      >>
      >> Takže
      >>>může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a
      >>>žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
      >>ZP § 79a
      >>
      >>>Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že
      >>>nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce,
      >>>musí či
      >>>nemusí?
      >>Nemusí, podepíše sám nezletilý.
      >>>
      >>>Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a
      >>>slevu na studenta, když donese potvrzení od základní
      >>>školy, můžeme uplatnit také?
      >>Ano, ale záleží na výši odměny, možná bude stačit jen
      >>sleva na poplatníka
      >>

    • 20. 6. 2018 13:51

      ivt (neregistrovaný) 90.183.154.---

      Re: Brigáda po ukončení ZŠ
      >>>>Dobrý den, prosím o radu, upřesnění. Zaměstnavatel
      >>>>chce vzít na letní brigádu chlapce, kteří teď v
      >>>>červnu
      >>>>ukončí 9. třídu, mají 15 let. Nejspíše to bude dohoda
      >>>>o
      >>>>provedení práce do 300 hod.
      >>>>
      >>>>Dohodu musíme sepsat nejdříve 1.7., ale aby si mohli
      >>>>rodiče bez problému uplatnit daň. bonus na toto dítě,
      >>>>dohodu dát od 2.7. max do 30.8. Je to správně?
      >>>Může pracovat na pojištěnou činnost a rodič o daňové
      >>>zvýhodnění nepřijde.
      >>A můžu mít dotaz: co myslíte tím pojištěnou činnost?
      >>Když jde o dohodu o provedení práce a mzda nepřekročí
      >>10000 za měsíc, tak pojištěn nikde není. Jen se srazí
      >>srážková daň, když nepodepíše prohlášení....
      >
      >"Pojištěná činnost" je taková smlouva nebo dohoda, kdy
      >se odvádí SP.
      >DPP do 10 tis není pojištěná činnost.
      No právě, o tom tady píšu, že nikde pojištěn není. Takže tazatelko pozor, příjem musí mít větší než 10000 za měsíc.
      >
      >
      >
      >>>>
      >>>>Musí mít vstupní lékařskou prohlídku, kterou platí
      >>>>zaměstnavatel.
      >>>ANO.
      >>>>
      >>>>Délka pracovní doby. Kdysi bylo, že může pracovat
      >>>>max.
      >>>>30 hod., nyní jsem toto omezení nikde nevyčetla.
      >>>ZP § 79a
      >>>
      >>> Takže
      >>>>může pracovat 8 hod. denně? Přestávka po 4,5 hod. a
      >>>>žádné přesčasy. Je to tak, kdo má zkušenosti?
      >>>ZP § 79a
      >>>
      >>>>Díle se chci ujistit, že již ani neplatí, že
      >>>>nezletilým musí dohodu podepsat i zákonný zástupce,
      >>>>musí či
      >>>>nemusí?
      >>>Nemusí, podepíše sám nezletilý.
      >>>>
      >>>>Když podepíše prohlášení dáme slevu na poplatníka, a
      >>>>slevu na studenta, když donese potvrzení od základní
      >>>>školy, můžeme uplatnit také?
      >>>Ano, ale záleží na výši odměny, možná bude stačit jen
      >>>sleva na poplatníka
      >>>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).