Hlavní navigace

Exekuce - dvoutřetinová

• (neregistrovaný) 2a00:1028:83a2:----:----:----:----:----

21. 6. 2018 7:11

Dobrý den,

prosím o radu, dřív jsem s Exekucemi zaměstnanců pracovala ale pak jsme se všemi ukončili pracovní poměr a teď k nám nastoupil pán, co má exekucí také požehnaně. Pracuje u nás pár dnů a už tady máme tři.
    Prosím o informaci kolik exekucí mohu srazit z jedné mzdy. Jedna exekuce je přednostní dvoutřetinová a zbylé dvě jsou nepřednostní.
    Vypočítat si dvoutřetinovou přednostní pohledávku dokážu dle tabulek. Jen mi není jasné jak fungují třetiny, před pár lety se mi to zdálo jednodušší.

Moc děkuji za Vaše rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2018 7:16

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Exekuce - dvoutřetinová
      Exekuce srážíte podle pořadí doručení PRVNÍMU plátci. Přesné číslo, na kolik exekuci se dá najednou srazit není. V jeden den vám přijde např.10 nepřednostních exekucí, další den přijde 10 přednostních exekucí a jste první plátce, tak budete najednou srážet na 20 exekucí. To je jen takový příklad.
      Ze zápočtového listu zaměstnance vyčtete pořadí exekucí doručených prvnímu plátci.

• 21. 6. 2018 7:31

KatkaML. (neregistrovaný) 2a00:1028:83a2:----:----:----:----:----

Děkuji.
      Celou dobu jsem si myslela, že přednostní pohledávka má přednost před nepřednostní ikdyž nepřednostní byla doručena prvnímu plátci dřív.
      Navíc je u přednostní napsané že je dvoutřetinová. Nevěděla jsem jak to funguje s těmi třetinami.

Nevadí. Děkuju za vysvětlení.

• 21. 6. 2018 7:38

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Nejlepší by bylo , kdyby jste si nastudovala něco ohledně exekucí, protože vám chybí i základní vědomosti (nic ve zlém), třeba v historii tohoto webu. Osobně doporučuji publikaci ,, Exekuce srážkami ze mzdy,, od JUDr. Jana Breburdy, vydává ANAG. A pokud ani potom nebudete něčemu rozumět, tak se znovu zeptejte.

• 21. 6. 2018 8:11

Líba (neregistrovaný) 37.188.141.---

Napište pořadí doručení prvnímu plátci mzdy. Z první třetiny se sráží podle pořadí, z druhé přednostní, také dle pořadí. Částka zabavitelna bez omezení k přednostní. Výživné má v druhé třetině přednost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).