Hlavní navigace

Ukončení pracovního poměru

• (neregistrovaný) 131.117.213.---

21. 6. 2018 14:49

Dobrý den,
    máme zaměstnance, který od 26.03.2018 je na PN. Dne 31.3.2018 mu skončila smlouva. Zaměstnavatel počítal s tím, že jakmile přijde, tak podepíše PS od 1.4.2018, s tím že pracovní poměr bude pokračovat. Nyní však zaměstnanec oznámil, že PS podepsat již nechce.Vím, že mám problém hlavně s odhláškami. Můžete mi prosím poradit, jak toto vyřešit. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2018 15:06

Kara

Re: Ukončení pracovního poměru
      Pracovní poměr mu skončil 31.3.18. Udělejte tím datem odhlášky jak na OSSZ, tak na ZP. A jemu zašlete zápočťák. Problém ovšem je, že jste mu asi platili náhradu mzdy za nemoc, že? Ta mu totiž záležela jen do 31.3., pak už ne. Přeplatili jste ho.
      Tak druhá varianta udělejte to tak, aby v těch prvních 14 dnech nemoci byl ještě zaměstnancem a aby mu náhrada mzdy zůstala a vy u něj neměli pohledávku. Tzn. Podepíše prodloužení smlouvy na dobu určitou do... buď do 8. dubna, kdy skončí pracovní poměr a vy uděláte odhlášky a zápočťák anebo doteď a pracovní poměr skončí teď, když stále marodí.

• 21. 6. 2018 15:12

VH

I když se smluvní strany dohodnou na rozvázání PP zpětně, PP skončí dnem, kdy byla tato dohoda uzavřena.

• 21. 6. 2018 15:22

Annna (neregistrovaný) 131.117.213.---

Proplácela jsem do 31.3.2018, pak už ne. Takže přeplacen není. Zbývá doplatit nevyčerpanou dovolenou, ale to můžu proplatit závazkem. Jen mi jde o to, že jsem odhlášky neposlala za 8 dní po ukončení tj. po 31.3.2018. Myslíte, že s tím nebudou problémy na VZP a OSSZ, že není odhláška poslána do 8 dní?

• 21. 6. 2018 15:33

Kara

>>>Dobrý den,
      >>>máme zaměstnance, který od 26.03.2018 je na PN. Dne
      >>>31.3.2018 mu skončila smlouva. Zaměstnavatel počítal
      >>>s
      >>>tím, že jakmile přijde, tak podepíše PS od 1.4.2018,
      >>>s
      >>>tím že pracovní poměr bude pokračovat. Nyní však
      >>>zaměstnanec oznámil, že PS podepsat již nechce.Vím,
      >>>že
      >>>mám
      >>>problém hlavně s odhláškami. Můžete mi prosím
      >>>poradit,
      >>>jak toto vyřešit. Děkuji.
      >>
      >>Pracovní poměr mu skončil 31.3.18. Udělejte tím datem
      >>odhlášky jak na OSSZ, tak na ZP. A jemu zašlete
      >>zápočťák. Problém ovšem je, že jste mu asi platili
      >>náhradu
      >>mzdy za nemoc, že? Ta mu totiž záležela jen do 31.3.,
      >>pak už ne. Přeplatili jste ho.
      >>Tak druhá varianta udělejte to tak, aby v těch
      >>prvních 14 dnech nemoci byl ještě zaměstnancem a aby
      >>mu
      >>náhrada mzdy zůstala a vy u něj neměli pohledávku.
      >>Tzn.
      >>Podepíše prodloužení smlouvy na dobu určitou do...
      >>buď
      >>do 8. dubna, kdy skončí pracovní poměr a vy uděláte
      >>odhlášky a zápočťák anebo doteď a pracovní poměr
      >>skončí
      >>teď, když stále marodí.
      >
      >Proplácela jsem do 31.3.2018, pak už ne. Takže
      >přeplacen není. Zbývá doplatit nevyčerpanou dovolenou, ale to
      >můžu proplatit závazkem. Jen mi jde o to, že jsem
      >odhlášky neposlala za 8 dní po ukončení tj. po 31.3.2018.
      >Myslíte, že s tím nebudou problémy na VZP a OSSZ, že
      >není odhláška poslána do 8 dní?

Takže náhrada je bez problému, přeplacený není. Nevím, jak vaše sociálka, ale taky jsem vícekrát odhlašovala po delší době a nikdy žádný postih ani ze strany sociálky ani ze strany ZP nebyl. Dovolenou proplatíte teď, jako že jste ji za březen zapomněla proplatit.
      Jo, ještě taky poslat ELDP jak na sociálku, tak jemu s tím zápočťákem.
      >

• 21. 6. 2018 16:21

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

nevím jak u vás, ale nám přišel v květnu dopis z OSSZ s tímto zněním:

Od 1.7.2017 nabyl účinnosti zákon č. 250/2016 Sb.,- o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, který v ustanovení odstavce 1, § 78 uložil všem správním orgánům, tedy i OSSZ, povinnost zahájit řízení o každém přestupku, který zjistí, a postupovat v řízení z moci úřední. Aby bylo možno dodržet zásadu stejného zacházení se všemi zaměstnavateli, kteří jsou registrováni na OSSZ, musel být nejdříve zaveden automatizovaný systém vyhodnocení dodržení lhůt u výše uvedených dvou povinností zaměstnavatelů. u kterých dochází ke vzniku přestupků nejčastěji, a to u všech oznámení, jak elektronických, tak na papírových formulářích. Automatické vyhodnocení dodržení lhůt u výše uvedených dvou povinností bude prováděno od 1.5.2018 a zpravidla za období každého měsíce.
      Tímto Vám sdělujeme, že od 1.5.2018 OSSZ automaticky zjistí každý přestupek vyplývající z nedodržení lhůty u dvou výše uvedených povinností zaměstnavatelů a v souladu se svojí povinností,
      podle § 78 zákon č. 250/2016 Sb., také každý zjištěný přestupek posoudí, zahájí řízení a následně musí zjištěný přestupek postihnout, a to zpravidla uložením pokuty. Výše uložené pokuty bude vycházet z konkrétních okolností zjištěného přestupku, zejména z délky prodlení se splněním povinnosti a z počtu opakování stejného přestupku za období posledního roku počínajíc od 1.5.2018.

• 22. 6. 2018 9:22

Annna (neregistrovaný) 131.117.213.---

Takže si myslíte, že s tím problémy budou? Jde mi o to,že pokud by hrozila nějaká větší sankce, tak raději to pořešíme jinak, ať tomu předejmete..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).