Hlavní navigace

Dodatečné DP

• (neregistrovaný) 85.71.211.---

30. 11. 2005 14:15

Dobrý den, prosím, poraďte:
    Podnikatel - plátce DPH za 3.čtvrtletí podal Přiznání k DPH s nulovým výsledkem, ačkoliv měl jak přijatá, tak uskutečněná plnění. Může tyto doklady zahrnout teď ve 4.čtvrtletí, protože sice vystavoval faktury, ale výsledek z těch dokladů z 3.čtvrtl. je nadměrný odpočet, nebo musí podat dodatečné daň.přiznání.
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2005 15:59

Anonymní (neregistrovaný) 212.158.149.---

Re: Dodatečné DP
      Uskutečněná zdanitelná plnění nemůže posunout do dalšího čvrtletí, musí podat dodatečné daň přiznání. Přijatá zdanitelná plnění může uplatnit v dalším čtvrtletí, ale nejpozději v posledním zadňovacím období roku, kdy zd. plnění vzniklo.

• 30. 11. 2005 16:24

Barča (neregistrovaný) 85.71.211.---

Jen pro upřesnění - obrátil se na mě usoužený podnikatel, jehož účetní mu páchala doslova zvěrstva. Přes léto a podzim na něho neměla čas a sdělila mu, ať klidně vystavuje faktury, že DPH mu zpracuje až v posledním čtvrtletí.
      Chci mu pomoct, takže pročítám zákony a zkouším, jestli není nějaká možnost něco zmírnit. Podle §21 (1) samozřejmě daň z uskut.zdanit.plnění musí přiznat v příslušném čtvrtletí, ale při čtení §103 jsem malinko zajásala, ale asi je to jasné. Děkuji.

• 30. 11. 2005 23:02

Barča (neregistrovaný) 85.71.211.---

Ještě se zeptám. Když tedy podá dodatečné daň.přiznání za 2. a 3. čtvrtletí a u obou bude nadměrný odpočet, co mu hrozí za postih?
      Děkuji.

• 1. 12. 2005 8:25

Postih nebude žádný v případě, že bude nadměrný odpočet. Raději bych na FU úřad taky brnkla a vysvětlila situaci a podala ty dodatečné co nejrychleji a psychicky se připravte na kontrolu. Když si něčím nebudete jista klidně se obraťte na FU, mám zkušenosti, že jsou vstřícní a když vidí snahu tak spolupracují.

• 1. 12. 2005 8:20

Usoužený podnikatel pravděpodobně šetřil peníze za pořádnou účetní. Když si vezmu špatného zedníka tak mi barák taky spadne.

Ale jinak se přece nemusíte bát toho dodatečného přiznání. Jestliže říkáte, že celkem přijatá i zdanitelná plnění za 3 Q dají nadměrný odpočet, tak Vám ani nevznikne penále, tak klidně do toho. Problém by vznikl velmi pravděpodobně za 4 q protože FU si většinou vezme 1 daň přiznání a provede kontrolu a tam by okamžitě přišel na ty VF z 3Q a nemilosrdně vyměřil penále, které je v případě, že přijde na chybu FU 2 x vyšší. A zajímala by je ta strana pouze z uskutečněných ZP. Neváhejte a dělejte Dodatečné DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).