Hlavní navigace

Nezletilý syn, daň. zvýhodnění

 • 88.103.164.---

  26. 6. 2018 12:01

  Dobrý den, prosím o radu. Tento měsíc k nám nastoupila cizinka, příští týden k nám do firmy nastoupí její 17-ti letý syn. Sdělila mi, že manžel slevu na děti neuplatňuje a tedy uděláme prohlášení a bude uplatňovat ona. Slevu bude moct uplatnit do 18-ti let prvního syn, když žijí ve společné domácnosti, i když u nás pracuje ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 6. 2018 12:08

   Kara

   Re: Nezletilý syn, daň. zvýhodnění
   Píšete, že je to cizinka. Má zde trvalé bydliště? Pokud ne, tak nemůžete sama rozhodnout, zda je či není daňovým rezidentem ČR a dát jí zvýhodnění. Musela by přinést potvrzení o daňovém domicilu od FÚ (tzn. že je považována za daňového rezidenta ČR). Daňoví nerezidenti mohou uplatňovat měsíčně jen slevu na poplatníka.

  • 26. 6. 2018 12:27

   Kara

   Re: Nezletilý syn, daň. zvýhodnění
   Tak měsíčně zvýhodnění ne, dokud nepřinese z FÚ potvrzení o daňovém domicilu, na základě kterého byste mohla zvýhodnění dávat. A samozřejmě potvrzení od zaměstnavatele manžela že on syna neuplatňuje, nebo jeho prohlášení, pokud nemá zaměstnavatele a je třeba OSVČ.
   Jinak to, že syn je také zaměstnaný a vydělává nemá na uplatňování zvýhodnění vliv. Pokud je na zvýhodnění nárok, tak rodič má na dítě zvýhodnění a to dítě samo může přitom může vydělávat kolik chce. Do 18 let není potřeba potvrzení o studiu, ať dělá co dělá. Až od 18 let. A když studuje, je nadále nárok na zvýhodnění, i když si vydělává.

  • 26. 6. 2018 12:42

   Lawy

   Re: Nezletilý syn, daň. zvýhodnění
   Jste moc hodná, mockrát děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).