Hlavní navigace

Změna úvazku a nárok na dovolenou

• (neregistrovaný) 213.175.57.---

27. 6. 2018 11:19

Dobrý den,
    prosím, pokud zaměstnanec změní úvazek z 4hod. denně na 6hod. denně (vždy rozvrh pondělí až pátek) - je nárok dovolený i z doby, kdy pracoval kratší úvazek stejný? Zaměstnankyně měla k 31.12. 5dní dovolené, v lednu se ji změnil úvazek a systém starou dovolenou přepočetl na 3,5dne - zřejmě po nějakém upozornění. Jak to je - má mít stejnou výměru jako při 4hod. úvazku nebo se má změnit?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2018 11:33

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Změna úvazku a nárok na dovolenou
      Nárok na dovolenou bude stejný, akorát den čerpání dovolené nebudete platit 4 hodinami, ale 6 hodinami.
      Neměla loni zameškaných více než 99 směn, že vám program provedl přepočet? To vypadá na krácení z důvodu absence.

• 27. 6. 2018 11:33

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Nechápu, proč by mělo docházet k přepočtu nároku na dovolenou když pracovní doba je pondělí-pátek, tedy stejná jako při úvazku 4 hodiny denně.
      Změní se jenom počet hodin náhrady při čerpání, dostane zaplacenu náhradu za 6 hodin. Nic jiného se nemění.

• 27. 6. 2018 11:41

jkl (neregistrovaný) 213.175.57.---

Přesně, souhlasím. Nastoupila v půlce září 2017. Firmě, která řeší naše data jsem taky napsala, že by to systém neměl vůbec chtít přepočítávat. Nemoc neměla, nic. Bohužel programátoři se podle mne někdy kryjí.
      Díky za odsouhlasení mého názoru :-). Ale když mi teď nepsali, že se to kvůli úvazku pokrátilo, tak jsem si to raději ověřila.

• 27. 6. 2018 11:56

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Musíte tedy nastavit nárok do programu sama správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).