Hlavní navigace

Potvrzení příjmů pro banku

 • (neregistrovaný) 178.21.186.---

  1. 7. 2018 13:32

  Dobrý den. Jaké příjmy mají být od zaměstnavatele potvrzeny v potvrzení příjmů pro banku při žádosti o půjčku? Já jsem vždy myslel, že banku zajímá celkový příjem, tedy ten co mi chodí na účet. Účetní mi tvrdí, že se do čistých příjmů nezahrnuje daňový bonus na dítě, což automaticky pro mne znamená, že přinesu do banky potvrzení s nižším příjmem, než ve skutečnosti mám. Přitom vím, že někdy banka chce předložit výpisy z účtu, na nichž je příjem vidět. A zde banka nezkoumá, zda je tam zahrnut daňový bonus na dítě či nikoli. Takže mi přijde logické, že do potvrzení příjmů se daňový bonus na dítě do čistých příjmů započítává / potvrzuje. Moje bankéřka mi žel nebyla schopna odpovědět. Proto zadávám dotaz sem. Má tedy účetní do potvrzení o příjmech daňový bonus na dítě zahrnout? Najdu to někde v zákonech? Děkuji mnohokrát.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 7. 2018 14:44

   kuku (neregistrovaný) 213.235.94.---

   Re: Potvrzení příjmů pro banku
   https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1498181

  • 1. 7. 2018 20:22

   VH

   Re: Potvrzení příjmů pro banku
   Obsah potvrzení se u jednotlivých bank liší.
   Pokud se má jednat o příjem od zaměstnavatele za práci, tak do tohoto příjmu daňový bonus nepatří - není za práci a navíc je to příjem od státu, nikoliv od zaměstnavatele.
   Příjmem za práci nejsou ani například cestovní náhrady, které mohou být vypláceny převodem na účet.
   Takže záleží na to, co vlastně banka chce. Vzhledem k tomu, zaměstnanec má k dispozici doklady o měsíčním vyúčtování mzdy, já zaměstnancům nenechávám potvrzovat nic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).