Hlavní navigace

Povinnost podat přiznání - bonus ZTP/P

  • (neregistrovaný) 213.175.57.---

    2. 7. 2018 13:48

    Prosím, je povinnost podat daňové přiznání, pokud zaměstnanec má třeba jeden měsíc v měsíci 6500,-, dostane daňový bonus a ostatní měsíce bude mít např. 1000,-, tj. nedosáhne na roční bonus?

    V zákoně je, pokud je to neoprávněně v §38g, odst.5

    http://test.ligaportal.cz/article/jake-vyhody-mohu-vyuzit-pri-tp-ztp-a-ztpp

    Platí to?
    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2018 14:23

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: Povinnost podat přiznání - bonus ZTP
      Je to nesmysl - v tom odkazu.
      Pokud máte měsíční bonusy od zaměstnavatele a budete mít provedené roční zúčtování (u zaměstnavatele), ale v celkovém ročním součtu limitu pro bonusy nedosáhnete, pak již vyplacené bonusy nevracíte, zůstanou vám - viz § 36d ost. 6 věta poslední zákona o daních z příjmů.
      ALE pokud jste z nějakého důvodu POVINEN podat daňové přiznání (další příjem v jednom měsíci zdaněný zálohovou daní - například odškodnění pracovního úrazu vyplacené Kooperativou/Českou pojišťovnou, nebo například příjmy z pronájmu, podnikání apod.), pak se již vyplacené daňové bonusy stávají daňový nedoplatkem a musíte je vrátit.

    • 2. 7. 2018 16:13

      jkl (neregistrovaný) 213.175.57.---

      Re: Povinnost podat přiznání - bonus ZTP
      Díky i mne přišlo jako nesmysl, nahodila jsem zákon a nic nenašla - mám tu jedno ZTP u dítěte, tak jsem hledala, zda u nich není něco jinak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).