Hlavní navigace

V.o.s. a nedaňové náklady

• (neregistrovaný) 84.242.100.---

2. 7. 2018 17:15

Dobrý den,
    prosím o radu, jak u v.o.s. pči rozdělení HV zohlednit nedaňové výdaje? Dočetla jsem se, že by se měly odečíst od nákladů a teprve potom odečíst od tržeb. Pochopila jsem to správně? Že se jako vyřadí jako při přiznání DPPO s.r.o.?
    Ale když mám nějaký HV a já z něj vyřadím nějaké náklady, rozdělím mezi společníky jinou částku, než je podíl na HV. Co udělám s tím rozdílem? Když HV z účetnictví dám na 596 x 364 a z 364 potom vyplácím a vyplácela bych jinou částku?
    Nějak si nevím rady.
    Děkuji předem za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2018 11:01

Eva M.

Re: v.o.s. a nedaňové náklady
      Při rozdělení HV ve v.o.s. se rozděluje (564,364) celkový zisk, tedy bez ohledu na (ne)daňový režim nákladů i výnosů. Výsledovka VOS před uzávěrkou musí končit nulou.

Daňový režim nákladů a výdajů zohledníte při sestavování podkladu pro přiznání k DPFO společníků.

Součet toho, co přiznávají společníci VOS do svých přiznání k DPFO, se tedy liší od celkového HV vos (před rozdělením je HV vos směsí daňových a nedaňových výnosů i nákladů, po rozdělení je HV vos nulový). Zatímco do přiznání DPFO dávají společníci jen rozdíl mezi daňovými výnosy a náklady, přesněji řečeno každý svou část podle % podílu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).