Hlavní navigace

Lze přerušit podnikání zpětně

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:919b:----:----:----:----:----

    4. 7. 2018 10:42

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat :
    OSVČ byla v roce 2017 bez příjmů,
    asi nejde udělat přerušení podnikání na živnost.úřadu zpětně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2018 10:59

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Lze přerušit podnikání zpětně
      Přerušení provozování živnosti nelze nahlásit na Živnostenský úřad zpětně.

      Zákon č. 455/1991 Sb.
      § 31
      (11) Jestliže podnikatel oznámí živnostenskému úřadu přerušení provozování živnosti, je provozování živnosti přerušeno dnem doručení oznámení o přerušení provozování živnosti živnostenskému úřadu nebo pozdějším datem uvedeným v oznámení a končí dnem uvedeným v oznámení; je-li živnostenské oprávnění omezeno na dobu určitou, lze provozování živnosti přerušit nejdéle na dobu trvání tohoto oprávnění.
      .........

      To, že OSVČ neměla příjmy ze živnosti, kterou provozuje, není důvodem pro přerušení živnosti. Může celý rok podnikat a mít příjmy až další rok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).