Hlavní navigace

RPDP pozdě?

  • (neregistrovaný) 77.104.250.---

    4. 7. 2018 13:47

    Dobrý den.
    Při kontrole účetních dokladů jsme zjistili, že přijatá faktura 14.2.18 s DUZP 31.1.18 byla v režimu RPDP. DPH jsem neodvedli, prosíme o radu, jak teď postupovat. Děkujeme.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2018 14:09

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: RPDP pozdě?
      správně udělat dodatečné DPH za 1/18 a následné KH za 1/18

    • 4. 7. 2018 14:22

      moma (neregistrovaný) 77.104.250.---

      Re: RPDP pozdě?
      Děkujeme za rychlou odpověď. Jen pro upřesnění: faktura je za leden, ale obdrželi jsme ji až v únoru. Nemůžeme se dohodnout zda dodatečné DPH za 1/18 nebo za 2/18. Děkujeme.

    • 4. 7. 2018 14:54

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: RPDP pozdě_DUZP leden 2018
      U RPDP se řídíte datem zdanitelného plnění, protože k tomuto datu nastaly skutečnosti, zakládající povinnost daň z přidané hodnoty přiznat. Při nároku na odpočet se budete v tomto případě řídit § 72 odst. 3) ZDPH

    • 4. 7. 2018 14:57

      moma (neregistrovaný) 77.104.250.---

      Re: RPDP pozdě_DUZP leden 2018
      >>>>Dobrý den.
      >>>>Při kontrole účetních dokladů jsme zjistili, že
      >>>>přijatá faktura 14.2.18 s DUZP 31.1.18 byla v režimu
      >>>>RPDP.
      >>>>DPH jsem neodvedli, prosíme o radu, jak teď
      >>>>postupovat.
      >>>>Děkujeme.
      >>>
      >>>správně udělat dodatečné DPH za 1/18 a následné KH za
      >>>1/18
      >>Děkujeme za rychlou odpověď. Jen pro upřesnění:
      >>faktura je za leden, ale obdrželi jsme ji až v únoru.
      >>Nemůžeme se dohodnout zda dodatečné DPH za 1/18 nebo
      >>za
      >>2/18. Děkujeme.
      >
      >U RPDP se řídíte datem zdanitelného plnění, protože k
      >tomuto datu nastaly skutečnosti, zakládající povinnost
      >daň z přidané hodnoty přiznat. Při nároku na odpočet
      >se budete v tomto případě řídit § 72 odst. 3) ZDPH
      >Moc děkujeme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).