Hlavní navigace

Výplata nemocenské od sociálky

• (neregistrovaný) 94.113.90.---

7. 7. 2018 6:01

Prosím, poradíte mi jak je to s temíny výplaty nemocenské od sociálky. Jakou máte zkušenost kdy peníze skutečně příjdou? Jsem od 21.5. v prac.neschopnosti, operace "nedopadla" a budu ješte dlouho doma. Vím, že od 15.dne platí nemocenskou sociálka. Ke konci měsíce jsem poslal lístek na peníze do práce. Normálně bereme 15. v měsíci.
    Děkuji za vysvětlení Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 7. 2018 7:13

Líba (neregistrovaný) 37.188.191.---

Re: Výplata nemocenské od sociálky
      Mají na to 30 dnů od doručení všech podkladů, ale zpravidla posílají dřív.

• 7. 7. 2018 18:31

Honza 2018 (neregistrovaný) 94.113.90.---

děkuji, slyšel jsem zvěsti, že to ze sociálky chodí i za dva měsíce, tak mě to vyděsilo. Honza

• 7. 7. 2018 22:24

Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

Záleží na tom, kdy mzdová odesílá podklady. Určitě neposílá každou neschopenku zvlášť, takže má pro všechny nějaký termín. Někdy to zdrží sám zaměstnanec, pokud se jedná o úraz a nevyplní hlášení o úraze.

• 8. 7. 2018 5:28

Jsme velký podnik, předpokládám, že to posílají spolu s hlášením při mzdách. Nejedná se o úraz, ale o operaci břicha se špatným výsledkem. Honza

• 8. 7. 2018 19:13

Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

S jakým hlášením při mzdách? Každá mzdová účtárna má svůj systém. Zaměstnanci odevzdávají doklady, které už jsou k odeslání na OSSZ, v průběhu celého měsíce. Pokud je ta uschopenka již po 14. dni, půjde na OSSZ, pokud ovšem zaměstnanec odevzdal i díl č. IV. Pokud ne, tak se tím vše zdrží. Jak se mně nějaký paklík nashromáždí, nachystám ho k odeslání, ovšem ještě se musí ověřit, zda některý z nich nemá exekuci. V takovém případě se o tom musí dát OSSZ info a přiložit kopie těch exepříkazů. No a pak přijde konec měsíce a začátek nového a zaměstnanci posílají lístky na peníze. V průběhu zpracování mezd absolutně nemám čas třídit a kopírovat neschopenky, které mají jít na OSSZ a které ještě ne, a ověřovat, kdo z nich má exekuci (kterých je děsivé množství). A kdo exe má, tak stejně ho můžu poslat na OSSZ až po zpracování mezd, protože zas musím dát zároveň info, jakou jsem uplatnila nezabavitelnou částku. Blbé je, že někdy dojde exekuční příkaz i na toho, jehož doklad už jsem na OSSZ stihla odeslat už v průběhu měsíce, takže jemu už sociálka třeba peníze zaslala, ačkoli by vlastně měla něco srazit. Tak na to se pak už vykašlu, srazím jen já a sociálce už nic neoznamuju. No zkrátka kvůli množství exekucí je to blázinec a co se týká dokladů, které dostanu posledního nebo počátkem měsíce, tak ty odesílám kolem 14. dne v měsíci, dřív to nejde a můžou se lidi zlobit jak chtějí. Podle mých zkušeností je sociálka začne zpracovávat do týdne po roztřídění. V období dovolených nebo nemocí to trvá déle. Ptejte se své mzdovky, zda už odeslala nebo teprve bude. Anebo si zavolejte na OSSZ, zda tam Vaše doklady už mají. Ale vzhledem k svátkům je podle mě ještě brzy.

• 8. 7. 2018 19:19

Exekuce nemám, stále jsem v prac.neschopnosti, mám doma díl č.2.,posílal jsem lístek na peníze. Nevím co je č.4, ale po příchodu z nemocnice jsem odevzdal vše co mi doktorka dala.Honza

• 8. 7. 2018 21:22

Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

Rozumím, jestli jste odevzdal všechno, tzn. díl č. 3 (modrý proužek) a na díle č 4 (růžový proužek), který se musí poslat na OSSZ, vyplnil vzadu vše, tzn. číslo účtu nebo adresu, kam má sociálka poslat peníze, zatrhl jste, zda pobíráte či nepobíráte důchod a podepsal jste se, tak má účetní asi všechno. Psala jsem, jak to dělám já. Někdo exekuce má, někdo nemá, já nejprve musím zpracovat mzdy, tzn. Naházet docházku, nemoci, dovolené, volna na lékaře, odměny, příplatky a další a další různé věci, které se týkají mezd, jako nová penzijka, změny účtů apod., mzdy komplet zpracovat a udělat příkazy do banky a pak se teprve můžu zabývat doklady, které mají jít na OSSZ. Zaměstnanců je hodně a když vezmu do ruky doklad, tak z hlavy nevím, jestli zrovna tento má nebo nemá exekuci. Tím chci říct, že ho nemůžu jen tak vhodit do obálky a poslat na sociálku. V každé firmě je to jinak, ptejte se zítra Vaší mzdovky.

• 9. 7. 2018 5:47

Děkuji za vysvětlení. Honza

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).