Hlavní navigace

DPH - zboží do EU pro plátce - doklad

  • (neregistrovaný) 185.151.174.---

    9. 7. 2018 10:52

    Dobrý den,
    prosím o kontrolu datumů na daňovém dokladu....
    plátce DPH dodá zboží vč. montáže plátci do Německa...
    jedná se o dodání zboží do jiného členského státu, osvobodím dle par 64, uskutečněné plnění dle par.22..?

    takže daňový doklad - datum vystavení a DUZP je datum vystavení daňového dokladu..kurz pro přepočet (používáme denní kurzy) je datum vystavení daňového dokladu.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2018 11:07

      allli

      Re: DPH - zboží do EU pro plátce - dokla
      takto ne
      pokud dodáváte zboží vč. montáže v JČS EU, pak nejde o dodání zboží dle §64, ale o poskytnutí služby s místem plnění dle §9/1 ZDPH, plnění dle §24a/1/b, DUZP dle §21, kurz pro přepočet k DUZP
      ř. 26 přiznání, mimo SH a KH

    • 9. 7. 2018 11:24

      Martina13 (neregistrovaný) 185.151.174.---

      Re: DPH - zboží do EU pro plátce - dokla
      A pokud by přepravili zboží bez montáže partnerovi do EU, tak by doklad byl jak píšu??
      a kde prosím najdu, že dodání zboží vč. montáže je poskytnutím služby?
      děkuji

    • 9. 7. 2018 11:47

      allli

      Re: DPH - zboží do EU pro plátce - dokla
      >>>>Dobrý den,
      >>>>prosím o kontrolu datumů na daňovém dokladu....
      >>>>plátce DPH dodá zboží vč. montáže plátci do
      >>>>Německa...
      >>>>jedná se o dodání zboží do jiného členského státu,
      >>>>osvobodím dle par 64, uskutečněné plnění dle
      >>>>par.22..?
      >>>>
      >>>>takže daňový doklad - datum vystavení a DUZP je datum
      >>>>vystavení daňového dokladu..kurz pro přepočet
      >>>>(používáme denní kurzy) je datum vystavení daňového
      >>>>dokladu.
      >>>>Děkuji
      >>>takto ne
      >>>pokud dodáváte zboží vč. montáže v JČS EU, pak nejde
      >>>o
      >>>dodání zboží dle §64, ale o poskytnutí služby s
      >>>místem
      >>>plnění dle §9/1 ZDPH, plnění dle §24a/1/b, DUZP dle
      >>>§21, kurz pro přepočet k DUZP
      >>>ř. 26 přiznání, mimo SH a KH
      >>spletla jsem ustanovení - místo plnění mimo tuzemsko
      >>dle §7/3 ZDPH
      >A pokud by přepravili zboží bez montáže partnerovi do
      >EU, tak by doklad byl jak píšu?? ano
      >a kde prosím najdu, že dodání zboží vč. montáže je
      >poskytnutím služby? opravila jsem ustanovení §9/1 na §7/3 v předchozí odpovědi
      >děkuji

    • 9. 7. 2018 12:01

      Martina13 (neregistrovaný) 185.151.174.---

      Re: DPH - zboží do EU pro plátce - dokla
      ano, už jsem našla....a pokud by tedy bylo bez montáže jen dodání zboží, tak musíme vystavit daňový doklad do 15 dnů po dodání zboží a datum DUZP a datum vystavení je stejné datum (datum vystavení daňového dokladu) dle §22??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).