Hlavní navigace

Datum registrace k DPH vs. zveřejnění

  • (neregistrovaný) 176.107.123.---

    9. 7. 2018 16:33

    Dobrý den, náš dodavatel zpětně zaregistrován k DPH s registrací platnou k 1.4.18, datum zveřejnění 4.7.18, nám vystavil fakturu v režimu PDP s datem UZP 28.6.18. Lze to? Neporušuje tím ustanovení §92a, odst. 3?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2018 20:48

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Datum registrace k DPH vs. zveřejněn
      Nechala bych si poslat od dodavatele doklad, kde bude uveden den nabytí právní moci rozhodnutí, kterým je registrován jako plátce.
      A ještě jedna věc - jak víte, že dodavatel nesplnil svou registrační povinnost ve stanovené lhůtě? Co když ji splnil a FÚ registroval nového plátce DPH s prodlením?

    • 10. 7. 2018 18:16

      Eva J. (neregistrovaný) 176.107.123.---

      Re: Datum registrace k DPH vs. zveřejněn
      To, že se nezaregistroval ve lhůtě vím od jeho účetní. Řešily jsme spolu to, že je sice ze zákona plátce kvůli překročenému obratu, ale režim PDP použít nemůže dokud není zaregistrován. To datum zveřejnění mi v souvislosti s režimem PDP vrtá hlavou kvůli kontrole z FÚ u jedné mé firmy, kde si vzpomínám, že úřednice toto řešily, ale na podrobnosti si právě nemohu vzpomenout. Nicméně úřední doklad s nabytím PM registrace by měl postačit.
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).