Hlavní navigace

Úkolová mzda

 • (neregistrovaný) 94.143.232.---

  9. 7. 2018 16:54

  dobrý den,

  máme ve firmě ukolovu mzdu, vyrábíme rozvaděče, každý rozvaděč je na zakázku takže je jiný a nejde naformulovat takový předpis, kd eby bylo všechno vyčteno. Navíc je část prací, které nejdou hodnotit v úkole tak tam se zaznamenává čas a platí se to normálně průměrem.

  Dále někteří zaměstnanci, aby udělali toho úkolu nejvíce mají tendenci chodit do práce pořád, v tu chvíli nevíme jak jim to platit, jelikož mají vše zaplaceno v odměně za ten rozvaděč, ale zároveň mají třeba 30 přesčasových hodin. Dělají to spíše ti pomalejší, kterým to trvá déle. Ale ve výsledku když ještě byli placení klasicky měsíčním tarifem, tak měli míň. Pokud je přesčas nařízen tak je samozřejmě proplacen, ale pokud jsou tam sami o svém rozhodnutí??

  Taky řešíme otázku jednoho zaměstnance, který chodí do práce každý den včetně víkendů. On chce chodit, nemá rodinu a bydlí jen v nějaké chatě, ale ze zákona musí mít den volna, ale on nechce a zároveň pak má příliš hodin a šef už mu to platit nechce protože kromě práce tam i má hodně prostojů. O náhradní volno nestojej minimálně. Někteří si ani za rok nevyberou celou dovolenou.

  Prosím o radu jak se to dá řešit v rámci zákonných postupů, jak tuto problematiku řešit

  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2018 17:25

   xy5

   Re: Úkolová mzda
   V prvé řadě si musíte určit, kdo ve Vaší firmě "velí". Vypadá to, že si každý dělá co chce a zam-ci si poroučejí a dělají si co chtějí. To přece nejde. Nechápu, jak si může někdo chodit do práce jak a kdy chce, třeba i o víkendu, když to nemá nařízené a ta práce není vůbec potřeba. Copak nemáte danou pracovní dobu? Co kdyby se mu stal úraz, když nemá v práci co pohledávat? A není mi jasná úkolová mzda. Pokud nevyrábíte stále stejné výrobky, tak to nechápu, co normujete.

  • 9. 7. 2018 17:33

   xy5

   Re: Úkolová mzda
   A to, že si za rok někteří nevyberou celou dovolenou - to jsou nemocní nebo proč se neřídíte Zákoníkem práce? Proč jim ji nenařídíte čerpat?

  • 9. 7. 2018 17:41

   Adélka (neregistrovaný) 94.143.232.---

   Re: Úkolová mzda
   protože je nutně potřebujeme, a je to tam nahromaděné ještě z doby předchozí účetní, já jsem tam teprve chvilku. A majitel o personálních věcech příliš neví, je spíše z praxe. Většina zaměstnanců tam je už léta a opravu si dost dělají co chtějí, zvláště teď když vědí že je podstav a práce jak nadbytek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).