Hlavní navigace

Nevyplacené prémie 2014 soudní smír

• (neregistrovaný) 85.163.98.---

9. 7. 2018 17:27

Prosím o názor, dle soudního smíru jsme měli bývalému zaměstnanci (zaměstnán 3.6.2013 až31.5.2014) vyplatit nevyplacenou prémii za výkon ve výši 25 000 Kč. Částku jsem zadala do výplatní pásky 6 2018 jako prémii v hrubém 25000 Kč, odvedli jsme odvody a daň a vyplatili jsme v čistém 17 225 Kč. Advokátka, jeho manželka nám ale napsala, že nesdílí náš názor, že je částka vyplacena a po uplynutí splatnosti se dle toho zařídí. Napsala nám, že klient není naším zaměstnancem a ona není nadále povinna nám sdělovat svůj další postup, který není pouze v rovině případného exekučního řízení. Nevíte, zda je náš postup správný, nebo zda se dá vyplatit tato částka jinou formou? Moc děkuji za názor

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2018 20:54

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: nevyplacené prémie 2014 soudní smír
      Ve smíru nebylo nic o tom, že se musí doplatit např. i úroky?

• 9. 7. 2018 21:38

Danaska (neregistrovaný) 85.163.98.---

Ne, je uvedeno jen, že máme uhradit částku 25000 Kč pouze není stanoveno, zda v čistém, či hrubém. Je tam, že žádali původně vyšší částku a úroky, která odpovídala prémii za výkon jenže zaměstnanec nesplnil plán, kterým byla prémie podmíněna. Dohodli se tedy na částce 25000 Kč na účet ..pod VS..tečka. Vyplatili jsme mu to v hrubém a zaslali jí pásku. Ale paní nám napsala: „Můj klient není Vaším zaměstnancem a já opět nesdílím Váš právní názor a Váš právní výklad. Jak se k této záležitosti postavím nadále, ponechte již na mé úvaze. Taktéž nejsem povinna Vám sdělovat svůj další postup, který není pouze v rovině případného exekučního řízení.“ Já předpokládám, že vyplatit jen 25000 Kč na základě toho soudního rozhodnutí bez odvodů asi není správné, že? Moc děkuji

• 10. 7. 2018 8:26

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Zkuste počíst tady:
      https://www.epravo.cz/top/clanky/zamestnavatel-vyplaci-nahradu-mzdy-za-neplatne-rozvazani-pracovniho-pomeru-cistou-nebo-hrubou-castku-a-povinnost-vraceni-nespravne-vyplacenych-castek-zamestnancem-107135.html?mail
      Já bych také srazila odvody s odůvodněním, že se jedná o doplatek mzdy ze závislé činnosti a ta podléhá odvodům.

• 10. 7. 2018 9:12

Danaska (neregistrovaný) 85.163.98.---

Děkuji
      Děkuji za uklidnění, v odkazu od Vás je to pěkně napsané.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).