Hlavní navigace

Dioptrické brýle pro zaměstnance

  • (neregistrovaný) 46.229.116.---

    10. 7. 2018 11:52

    Zaměstnavatel proplatil oční optice fakturu za dioptrické brýle pro svého zaměstnance. Může si zaměstnavatel uplatnit DPH z faktury? A je tento nepeněžní příjem pro zaměstnance osvobozen od daně? Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2018 12:40

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Dioptrické brýle pro zaměstnance
      Jsou dioptrické brýle daného zaměstnance použité pro ekonomickou činnost plátce DPH?
      Má zaměstnavatel povinnost proplatit oční optice výdaje / náklady za dioptrické brýle pro svého zaměstnance - upsal se zaměstnanci (zaměestnancům) s takovýmto závazkem? ZDP § 24 / 2 / j / 5 ?
      Splňuje tento výdaj / náklad parametry uvedené např. v ZDP § 6 / 9 / d) či g) ?
      Je faktura psaná na zaměstnavatele?

    • 10. 7. 2018 13:12

      m.k. (neregistrovaný) 46.229.116.---

      Re: Dioptrické brýle pro zaměstnance
      Zaměstnanec je řidič, brýle potřebuje k výkonu práce. Faktura je vystavena na zaměstnavatele.

    • 10. 7. 2018 13:22

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Dioptrické brýle pro zaměstnance
      Takže nosí dioptricke brýle POUZE v zaměstnání při výkonu prace?
      Mimo práci brýle nenosí?

    • 10. 7. 2018 14:33

      mirek8805 (neregistrovaný) 81.162.199.---

      Re: Dioptrické brýle pro zaměstnance
      To je zajimavý názor - to by skoro všichni zaměstnanci chtěli proplatit
      své brýlé -

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).