Hlavní navigace

Dovolená u druhé mateřské

  • (neregistrovaný) 213.175.57.---

    10. 7. 2018 12:25

    Dobrý den,
    pokud zaměstnankyně jde na MD v půlce roku a před tím byla na RD, předpokládám, že dovolená se ji za dobu RD před MD pokrátí. Píše mi, že má nárok 20dní (dle směrnice), což si myslím, že neplatí, že neřeší krácení. A dále má dovolenou z roku asi 2016. Předpokládám, že i tu za r. 2018 budu krátit - tj. sečtu nároky za r. 2018 + zůstatek 2017 a pokrátím. Souhlasí?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2018 12:28

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: Dovolená u druhé mateřské
      Vznikl-li nárok a budete-li krátit budete posuzovat a krátit za každý rok zvlášť - § 223 odst. 6 ZP.
      Nelze posčítat roky dohromady a pokrátit naráz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).