Hlavní navigace

Úmrtí zaměstnance

  • (neregistrovaný) 188.246.97.---

    11. 7. 2018 11:32

    Dobrý den, zemřel nám zaměstnanec, který byl rozvedený žil sám. Měl 1 syna, který s ním ale trvale nežil ve společné domácnosti.
    Můj dotaz - doplatím nevybranou dovolenou, ale jak je to v případě nároku 3trojnáspobku průměrné mzdy. Je to v tomto případě nárok vyplatit.

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2018 11:46

      pája

      Re: Úmrtí zaměstnance
      Komu ji chcete doplácet?
      § 328 ZP - do výše trojnásobku, nikoliv nárok na troj-k vyplatit
      - podmínka- jestliže syn s ním žil v době smrti ve společné domácnosti- to asi ne, takže vše do dědictví.

    • 11. 7. 2018 11:55

      Balžena (neregistrovaný) 188.246.97.---

      Re: Úmrtí zaměstnance
      Takže zda tomu správně rozumím, vyplatím mzdu včetně nevybrané dovolené a víc nic. poslat mzdu na jeho účet ?

    • 11. 7. 2018 14:13

      pája

      Re: Úmrtí zaměstnance
      nikomu nic nevyplatíte, vše pošlete na jeho účet, bude to součástí dědictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).