Hlavní navigace

DIČ odběratele na faktuře pod 10 tisíc

  • (neregistrovaný) 46.135.44.---

    12. 7. 2018 16:56

    Dobrý den,
    faktura, tedy řádný daňový doklad nemá uvedeno DIČ odběratele. Může si odběratel, plátce DPH, uplatnit výši DPH?
    Je mi jasné, že u zjednodušeného dokladu si ji uplatnit může, i když tam jeho DIČ uvedeno není (např. paragon z obchodu).

    Pokud je to však faktura za třeba 1000 Kč s DPH od operátora, kde je IČ, ale DIČ již ne?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2018 8:16

      Vlad

      Re: DIČ odběratele na faktuře pod 10 tis
      Podle mého názoru odpočtu DPH nic nebrání. Zákon o DPH v § 30a specifikuje, co zjednodušený daňový doklad NEMUSÍ obsahovat. Není použita formulace NESMÍ obsahovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).