Hlavní navigace

Kdyz dostanu v praci ačko

• (neregistrovaný) 37.188.186.---

13. 7. 2018 8:40

Dobry den chci se zeptat kdyz skoro rok uz pracuji tam ,dostanu od zamestnance ačko ,dalsi mesic acko znova ,mam 10dni dovolenou jeste,a potřebuju den dovolenou ,ale dovolenou mi neda,a neprijdu do prace a dostanu za to ačko,co to znamena a kdyz jich dostanu vic nez jedno ačko,co mi stoho muze hrozit Všechno a muze me vyhodit z prace a omluvim se ze neprijdu do prace,ale stejnak volno nedostanu,a dostanu ačko muzete mi poradit,a kdy mam narok na dovolenou a kdy vzit si ji muzu dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2018 13:15

Kara

Re: Kdyz dostanu v praci ačko
      Dovolenou určuje zaměstnavatel a když Vám ji neurčí (může ji určit k čerpání 2 týdny předem nebo dle dohody se zaměstnancem), tak ji nemůžete mít (výjimka je, když máte nevyčerpanou starou dovolenou z loňska, tu od určité doby můžete čerpat i bez zaměstnavatelova souhlasu). Pokud nejde ani třeba o vyšetření u doktora apod., jen prostě potřebujete volno a dovolenou Vám nedovolí, tak máte neomluvenou absenci (áčko). Za každý den áčka Vám může strhnout z nároku dovolené 1 až 3 dny. Můžete taky třeba nedostat prémie. Když je áček hodně a budete dostávat napomenutí, může Vám dát výpověď (bez odstupného) nebo Vám zrušit poměr okamžitě (po vyhodnocení, že se opravdu jedná o "hrubé" porušení dle § 55 - viz přesné znění toho § v zákoníku práce".

• 13. 7. 2018 14:53

Roman Pešava (neregistrovaný) 37.188.188.---

Dobry den pracuji tam od minuli zari ,..tak nevim ted 16dni dovolení mam ,vcera jsem zjistil ze nutne musim doma bejt,tak jsem napsal ze nutne potřeboval bych bejt doma zda bych nemohl , nemohl jinak acko nechtel bych dostat vypoved ,aček mam asi 3 ale na vyplatni pasce acko a vual 2dni dovoleni.tak porad ty acka platej nebo kdyz mi dovolenou vzali tak uz je nemam ?jak to je prosim vas kolik tech aček muzu dostat a nedostanu vypoved ,kdyz to bylo dulezity ,a nutne jsem chtel dovolenou ,nebo klidne neplacnY VOLNO ..nedal tak snad v pondělí hned vypoved nedostanu ,neni to kazdy den ze acko dostanu ja rad do prace chodim .dekuji vam

• 13. 7. 2018 15:45

VH

Pokud zaměstnanec poruší své povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci a zaměstnavatel toto porušení hodnotí stupněm závažně nebo zvlášť hrubým způsobem, může mu dát výpověď nebo s ním zrušit PP okamžitě i bez "napomenutí" (co to je?).
      Záleží na okolnostech, nemusí se jednat o více "A". Jsou známy případy, kdy se jednalo o dvě hodiny.
      Jedná-li se o stupeň závažně, přichází v úvahu výpověď, jedná-li se o stupeň zvlášť hrubým způsobem, přichází v úvahu výpověď nebo okamžité zrušení PP.
      Při rozvázání PP z důvodu porušení povinností zvlášť hrubým způsobem (bez ohledu na to, zda byla dána výpověď neb PP zrušen okamžitě), není nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).