Hlavní navigace

Odečet na manželku

  • 85.163.9.---

    17. 7. 2018 19:16

    Dobrý den,, prosím o radu. Když mám ZL a jsem na MD a chtěla bych aby si mohl manžel v daňovém přiznání o daní z příjmu uplatnit na mě slevu na manželku (24000,-)kolik můžu mít příjem za celý rok? A je to celkový příjem nebo zisk? Děkuji za rady!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 7. 2018 19:26

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Odečet na manželku
      Pokud si chce manžel uplatnit slevu na manželku, tak její vlastní příjem nesmí za zdaňovací období přesáhnout částku 68.000 Kč.
      V případě podnikání je to příjem před odečtem výdajů.
      A pozor, pokud čerpáte peněžitou podporu v mateřství, tak i ta se počítá do vlastního příjmu manželky. A plno dalších příjmů / nemocenská, příjmy z prodeje nemovitostí, které nepatří do společného jmění manželů, příjmy získané v rámci dědického řízení, hodnota darů získaných v příslušném zdaňovacím období, náhrady škod od pojišťovny,..

      Zákon o daních z příjmů § 35ba

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).