Hlavní navigace

Jak Dodateč.DPH

• (neregistrovaný) 80.188.206.---

20. 7. 2018 0:02

Prosím o radu, dostali jsme fakturu od dodavatele a zaúčtovali (byla s odečtenou zálohou a DPH v ní), nyní dodavatel poslal tuto fakturu opravenou o 3 Kč nižší DPH (s tím samým číslem jen jiná částka v DPH)částka celkem zůstává nezměněna-že prý daňový poradce změnil.
    Jak já nyní udělám dodateč.přiznání k DPH na 3 Kč interním dokladem? Je to k DPH za květen. Doklad-tedy fakturu mám 2 obě se stejným var.symbolem a datumy, jen jiná částka v DPH. Děkuji moc za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2018 14:45

Hanka (neregistrovaný) 62.209.225.---

Re: Jak Dodateč.DPH
      původní fakturu jste již uhradili? jestli ano, tak bych 3Kč neřešila. Není to správně, ale je to zanedbatelná částka.
      Mám zkušenost: zadala jsem od dodavatele fakturu a přehodila čísla, nevšimla jsem si (31 234 / 31 243). Uhradila správně, na fú šlo špatně. po 2 měs jsem si toho všimla, volala jsem na FÚ, jestli to mám řešit a dělat dodatečné. systém kontroly na finančáku to přešel, nevyskočila tam žádná chyba, tak jsem to nechala být. Přicvakla bych to k první faktuře s nějakým vysvětlením, proč je to 2x a jinak....

• 20. 7. 2018 15:26

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

mně přišla výzva i po 6 měsících, já bych to opravila

• 20. 7. 2018 20:00

kokino (neregistrovaný) 213.235.94.---

Já to ještě zvážím, ale raděj bych opravila, aby mně pak třeba zamtel nepeskoval. A paní Mirko prosím Vás jak - přes ten interní doklad? nějak si s tím nevím rady... děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).