Hlavní navigace

Zdanění prodeje pozemku z restituce

  • (neregistrovaný) 82.142.99.---

    20. 7. 2018 8:45

    Dobrý den,
    v restituci jsem dostal pozemky, které chci nyní prodat. Pozemky vlastním cca 15 let. Je tento prodej od daně z příjmu osvobozen ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2018 13:14

      annonym (neregistrovaný) 188.175.21.---

      Re: zdanění prodeje pozemku z restituce
      Ano - § 4 odst. 1 písm. b) ZDP za předpokladu, že v posledních 5ti letech nebyly pozemky zařazeny v obchodním majetku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).