Hlavní navigace

Zavet-zdravotní zpusobilost

• (neregistrovaný) 188.175.140.---

22. 7. 2018 7:44

Dobry den....mám dotaz ohledně mé tety která se vzdala podílu na domu když zemřel otec....Nicméně jí našly rok po té nádor na mozku a později přiznala,že jednala v tu dobu dosti impulsivně a trápí jí,že vše vlastně odevzdala a dodnes jí ani jeden z bratrů,kdy jí byla přiznaná invalidita,nijak nepomohl....je nějaká pravděpodobnost na základě lékařských podkladů tuto zavet anulovat?Je mi jasné že pravděpodobnost je asi minimální...nicméně tety mi je líto a ráda bych jí pomohla...Děkuji mnohokrát

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2018 15:37

VH

Re: Zavet-zdravotní zpusobilost
      Jestli tomu rozumím dobře, tak se dědilo ze závěti, tj. po smrti zůstavitele a jedna z dědiček (teta) svůj podíl na dědictví odmítla (zřeknutí se dědického práva a vzdání se dědictví podle podaných informací nepředpokládám). Pak si to rozmyslela z důvodu, že ostatní dědici jí nepomohli a chce závěť "anulovat".
      Rozuměla bych tomu lépe, kdybyste napsala, že teta chce "anulovat" své právní jednání, kterým dědictví odmítla. Takový postup možný není, jednání se o právní jednání, které nelze odvolat.
      Nevím, proč by se měla zpochybnit závěť - jako aby ostatní dědicové nedědili a vše připadlo tetě? Nebo teta chce zpochybnit průběh a výsledky dědického řízení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).