Hlavní navigace

Zavet-zdravotní zpusobilost

 • (neregistrovaný) 188.175.140.---

  22. 7. 2018 7:44

  Dobry den....mám dotaz ohledně mé tety která se vzdala podílu na domu když zemřel otec....Nicméně jí našly rok po té nádor na mozku a později přiznala,že jednala v tu dobu dosti impulsivně a trápí jí,že vše vlastně odevzdala a dodnes jí ani jeden z bratrů,kdy jí byla přiznaná invalidita,nijak nepomohl....je nějaká pravděpodobnost na základě lékařských podkladů tuto zavet anulovat?Je mi jasné že pravděpodobnost je asi minimální...nicméně tety mi je líto a ráda bych jí pomohla...Děkuji mnohokrát

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 7. 2018 15:37

   VH

   Re: Zavet-zdravotní zpusobilost
   Jestli tomu rozumím dobře, tak se dědilo ze závěti, tj. po smrti zůstavitele a jedna z dědiček (teta) svůj podíl na dědictví odmítla (zřeknutí se dědického práva a vzdání se dědictví podle podaných informací nepředpokládám). Pak si to rozmyslela z důvodu, že ostatní dědici jí nepomohli a chce závěť "anulovat".
   Rozuměla bych tomu lépe, kdybyste napsala, že teta chce "anulovat" své právní jednání, kterým dědictví odmítla. Takový postup možný není, jednání se o právní jednání, které nelze odvolat.
   Nevím, proč by se měla zpochybnit závěť - jako aby ostatní dědicové nedědili a vše připadlo tetě? Nebo teta chce zpochybnit průběh a výsledky dědického řízení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).