Hlavní navigace

Doplatek mzdy od insolvenčního správce

  • (neregistrovaný) 89.177.52.---

    24. 7. 2018 13:39

    Dobrý den, prosím o radu, abych si ověřila, zda uvažuju správně:

    bývalý zaměstnavatel manžela v insolvenci a nyní po několika letech manžel obdržel od insolvenčního správce doplatek části dlužné mzdy (už konečný doplatek).

    Podle mého názoru bude mít z tohoto důvodu povinnost podat za 2018 daňové přiznání a měl by (podle mě raději hned) požádat insolvenčního správce o potvrzení o zdanitelných příjmech k tomu.

    Nebo je to jinak?
    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2018 9:16

      Lindí

      Re: doplatek mzdy od insolvenčního správ
      Já si zase logicky myslím, že manžel dostal doplacenou čistou mzdu, která je již po zdanění? Tedy alespoň by měla být... Jestli jsem vás tedy správně pochopila. :-)

    • 25. 7. 2018 9:45

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: doplatek mzdy od insolvenčního správ
      Vůbec jste dotaz nepochopila.

      Tazatelka neřeší, zda částka dluhu na mzdě byla
      vyplacena v "hrubém" nebo v "čistém".

      Řeší povinnosti, které stanoví poplatníkovi Zákon
      o daních z příjmů § 38g odst. 2) věta pátá.

    • 25. 7. 2018 9:55

      Lindí

      Re: doplatek mzdy od insolvenčního správ
      >>>Dobrý den, prosím o radu, abych si ověřila, zda
      >>>uvažuju správně:
      >>>
      >>>bývalý zaměstnavatel manžela v insolvenci a nyní po
      >>>několika letech manžel obdržel od insolvenčního
      >>>správce
      >>>doplatek části dlužné mzdy (už konečný doplatek).
      >>>
      >>>Podle mého názoru bude mít z tohoto důvodu povinnost
      >>>podat za 2018 daňové přiznání a měl by (podle mě
      >>>raději
      >>>hned) požádat insolvenčního správce o potvrzení o
      >>>zdanitelných příjmech k tomu.
      >>>
      >>>Nebo je to jinak?
      >>>Moc děkuji.
      >>
      >>Já si zase logicky myslím, že manžel dostal
      >>doplacenou
      >>čistou mzdu, která je již po zdanění? Tedy alespoň by
      >>měla být... Jestli jsem vás tedy správně pochopila.
      >>:-)
      >
      >
      >Vůbec jste dotaz nepochopila.
      >
      >Tazatelka neřeší, zda částka dluhu na mzdě byla
      >vyplacena v "hrubém" nebo v "čistém".
      >
      >Řeší povinnosti, které stanoví poplatníkovi Zákon
      >o daních z příjmů § 38g odst. 2) věta pátá.
      >
      >máte pravdu, už jsem doma. :-) Děkuji...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).