Hlavní navigace

Zdravotní posudek po dlouh.nemoci a PP

 • (neregistrovaný) 77.236.222.---

  25. 7. 2018 11:44

  Dobrý den, prosím Vás, jak postupovat v případě, že zaměstnanci byla ukončena dlouhodobá neschopnost od 7/2017(nejednalo se o prac.úraz). Poslali jsme ho k našemu poskytovateli zdravot.služeb na mimořádnou prohlídku. Zaměstnanec pracuje jako instalatér/topenář. Výsledek od lékaře je :
  Je zdravotně způsobilý s podmínkou : na kratší prac.dobu v rozsahu 30 hod.týdně, bez tahání těžkých břemen. Zaměstnanci však není stále dobře, do práce se v současnosti necítí, nárok na neschopenku již nemá, vybral si zůstatek dovolené z roku 2017 a teď mu bylo povoleno neplacené volno cca tak na 14 dní. Pracovat chce, sám skončit ze zdravotních důvodů nechce.
  Prosím, co to pro nás, jakožto zaměstnavatele znamená ? Musíme přistoupit na zkrácený úvazek navrhovaný doktorem ? Taky si při práci instalatér/topenář nedokážeme představit, že nebude tahat těžká břemena. Můžeme s ním prac.poměr na základě takto formulovaného lékařského posudku skončit podle § 52 e) ?
  Velice děkuji za radu, hezký den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 7. 2018 12:33

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Re: Zdravotní posudek po dlouh.nemoci a
   Domnívám se, že pro použití § 52 e) by musel lékař do posudku napsat, že zaměstnanec DLOUHODOBĚ pozbyl zdravotní způsobilosti. To, že napsal nějaké omezení neopravňuje zaměstnavatele k zákonnému ukončení PP. Zkusila bych ještě konzultovat s lékařem. A také se domnívám, že nejste povinni přistoupit na zkrácený úvazek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).