Hlavní navigace

Koupě a následný prodej bytu

  • (neregistrovaný) 77.92.216.---

    26. 7. 2018 8:46

    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně prodeje bytu.
    Koupili jsme nedávno byt, který rekonstrujeme a následně asi cca za půl roku ho chceme prodat.
    Do dani z příjmů pak můžu uplatnit kupní cenu bytu, náklady spojené s prodejem bytu a můžu dát do výdajů i prokazatelné výdaje spojené s rekonstrukcí?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 7. 2018 8:56

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Koupě a následný prodej bytu
      § 10 odst. 5) Zákona o daních z příjmu
      Ve Vašem případě zejména věty "Výdajem jsou též částky prokazatelně vynaložené na technické zhodnocení, opravu a údržbu věci, včetně dalších výdajů souvisejících s uskutečněním prodeje s výjimkou výdajů na osobní potřebu poplatníka. K hodnotě vlastní práce poplatníka na věci, kterou si sám vyrobil nebo vlastní prací zhodnotil, se při stanovení výdajů nepřihlíží."

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).