Hlavní navigace

Kanadské zboží fakturované Holandskem

• (neregistrovaný) 165.225.81.---

27. 7. 2018 14:50

Dobrý den,

mám dotaz, přišla nám faktura za marketingové zboží, které si objednali z katalogu naši zákaznící. Zákazníkům se nebude zboží fakturovat, jsou to spíše reklamní předměty, které poskytujeme zákazníkům v rámci splnění prodeje. Zboží je z Kanady, ale fakturováno holandskou firmou. Faktura je s holandským DPH. Akorát je zde poznámka, že dodávka zboží pochází z Kanady. Toto zboží ještě přepravovala česká firma z Holandska. Já bych tedy tuto fakturu zaúčtovala s holandským DPH, v rámci obchodu s EU, ale kolegyně, která ma na starosti daně, mi napsala že by to mělo být jinak, že zboží je z Kanady, tudíž by se to mělo účtovat jiným způsobem.. Jako dovoz zboží z třetí země.. Já si tím právě ale vůbec nejsem jistá, když máme fakturu z Holandska, tak dle mého import zboží z třetí země si u sebe muselo provést Holandsko.. Jsem z toho jelen, nemáte prosím s tím někdo zkušenosti?

Děkuji moc.
    Míša

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2018 7:53

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Kanadské zboží fakturované Holandske
      pokud se jedná o pořízení zboží z EU, tak tam nemá co dělat holandské DPH, má být bez daně a vy zdanit revers chargé na ř. 3 a 43

• 30. 7. 2018 10:26

Míša888 (neregistrovaný) 165.225.72.---

Dobrý den, já jsem se asi blbě vyjádřila. Zboží není s DPH, ale je vyfatkurováno holandskou firmou, plátcem DPH, ale původ zboží je z Kanady.. A kolegyně, která dělá daně mi tvrdí, že bychom to tedy měli zaúčtovat jako dovoz z třetí země, když zboží pochází z Kanady. Ale faktura je z holanda, holandská firma, plátce DPH v Holandsku..

• 30. 7. 2018 11:05

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

jako pro dovoz na ř. 7 a 43 byste museli mít všechny celní doklady jako příjemce vaši firmu, přepravní listy, JSD, celní potvrzení ....

• 30. 7. 2018 13:33

vladík (neregistrovaný) 82.142.81.---

dovoz by to pro vás byl pokud byste vy byli uvedeni na JSD jako dovozci, bez ohledu na to odkud je faktura, jako příjemce zboží v oddílu 8 může být uvedena i firma z EU, která je odlišná od místa dodání zboží =CZ, také za vás proclení může provést nepřímý zástupce, který je uveden také na JSD.... variant je mnoho

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).