Hlavní navigace

Srážková daň

  • (neregistrovaný)

    3. 8. 2018 11:09

    Dobrý den,
    prosím o radu,

    jedna naše zaměstnankyně DOPP podepsala v červu 2018 slevu na poplatníka. Sleva jí byla poskytnuta. Teď mi ale řekla že slevu na poplatníka jí také dávají v jiném podniku kde má také DOPP.
    Prosím jak mám teď postupovat co se týká červnové výplaty.
    Mám teď v Červencové výplatě strhnout daň jako srážku a zaslat jí na FÚ. A teď ve výplatě za červenec to bude zálohová daň že kvůli tomu že mi podepsala prohlášení. Ale slevu jí samozřejmě nedám.
    Děkuji velice

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2018 12:40

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Srážková daň
      Je na ní, kterého zaměstnavatele si vybere pro podepsání prohlášení. Jestli si vybrala jiného zaměstnavatele, napíše do změn v prohlášení, že ruší podpis prohlášení poplatníka a budete srážet srážkovou daň. Podepsané prohlášení může pouze u jednoho zaměstnavatele.
      Nemůže mít podepsané současně u obou, i kdyby jí jeden nedával slevu.
      Musíte si poradit s daty v prohlášení tak, aby za červenec už podpis neplatil.
      Červen bych neřešila, protože podepsala v prohlášení, že současně neuplatňuji za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období nárok na slevy na dani u jiného plátce daně a že současně na stejné období kalendářního roku jsem neučinil(-a) u jiného plátce daně prohlášení k dani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).