Hlavní navigace

Obrat - registrace k DPH?

 • (neregistrovaný) 89.177.141.---

  5. 8. 2018 23:43

  Dobrý večer, prosím o radu:

  s.r.o. zatím neplátce DPH v ČR provozující taxi má účet přes aplikaci Uberu, vystavuje doklady za jednotlivé jízdy pod svým jménem. Část jízd ale odjezdí "cizí" taxikáři, kteří vlastní svojí licenci, své IČ (nejsou zaměstnanci), tudíž se jim jejich jízdné přeposílá. A já se ptám:

  1. jak vyřešit účetně - rovnou u vystavených dokladů účtovat závazky vůči "cizím" řidičům na 3xx nebo vše z vystavených dokladů účtovat na 6xx a řidiči vystaví pro s.r.o. fakturu účtovanou do nákladů?

  2. co se bude počítat do obratu pro účely registrace k DPH? Vše, co je na vystavených dokladech, tedy i ty "cizí" příjmy nebo jen skutečné výnosy samotného s.r.o.?

  Děkuji za cenné rady!

  xxx

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2018 8:35

   mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

   Re: obrat - registrace k DPH?
   Krom toho, že mi to připadá jako nešťastné řešení, přijímat peníze jiných podnikatelů a přeposílat...vždycky to působí jako červený hadr na bejka při daňové kontrole, si myslím, že do obratu pro DPH to neptaří, viz §4a ZDPH:
   Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží a poskytnutí služby, s místem plnění v tuzemsku

   protože to není vaše uskutečněné plnění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).