Hlavní navigace

HPP, DoPP / zdanění

• (neregistrovaný) 213.226.253.---

7. 8. 2018 14:29

Dobrý den, moc Vás prosím o radu : zam-nec na HPP, podepsal Prohlášení o slevě na poplatníka, ve mzdě uplatním slevu, daň odvedu zálohovou. Se stejným zam-cem uzavřu ve stejném měsíci Dohodu o provedení práce (DoPP) na jinou činnost s výdělkem do 10tis.Kč. A teď nevím ... mohu zároveň uplatnit slevu na poplatníka? Nebo normálně srážkovou daň? Je mi to trapné, omlouvám se, ale dneska už mi mozek vůbec ale vůbec logicky nemyslí. Předem děkuji marc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 8. 2018 14:40

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: HPP, DoPP / zdanění
      Dotaz se tu pravidelně opakujete, PP + DPP u jednoho zaměstnavatele = příjmy sečtete a daníte dohromady zálohově.

• 7. 8. 2018 14:44

zdanění (neregistrovaný) 213.226.253.---

Re: HPP, DoPP / zdanění
      Mockrát Vám děkuji za rychlou odpověď a pomoc. Moje chyba ... hledala jsem ale málo. Opravdu děkuji.

• 7. 8. 2018 14:50

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Re:PP, DoPP_podepsané Prohlášení_zdanění
      Není to Prohlášení o slevě na poplatníka, ale Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. V tomto prohlášení může - ale nemusí zaměstnanec uvést, že uplatňuje základní slevu na poplatníka.
      Prohlášení poplatníka daně se podepisuje pro daného zaměstnavatele, ne pro jednotlivý pracovní poměr uzavřený s daným zaměstnavatelem.
      V případě zaměstnancem podepsaného Prohlášení poplatníka daně (souběžně uzavřený pracovní poměr + DOPP) budete muset příjmy ze mzdy a z odměny z DOPP sečíst a daň vypočítat z obou příjmů.

• 7. 8. 2018 15:06

zdanění (neregistrovaný) 213.226.253.---

Re:PP, DoPP_podepsané Prohlášení_zdanění
      Ano, děkuji za opravu - má chybná slovní formulace a za dovysvětlení - Prohlášení poplatníka .... beru na vědomí a mockrát děkuji za Váš čas. marc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).